Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5832
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pomóżmy niepełnosprawnej Patrycji!

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 23 marca 2011, 9:05
Aktualizacja: Niedziela, 3 kwietnia 2011, 8:08
Autor: Petr
Fot. Petr
W sobotę, 2 kwietnia 2011 o godz. 18.00 w jeleniogórskim Orient Expressie rozpocznie się impreza charytatywna, z której dochód zostanie przeznaczony w całości na zakup protezy ręki dla Patrycji Jaśków.

Kto jest inicjatorem akcji, której celem jest zbiórka ponad 90 tysięcy zł dla Patrycji Jaśków, uczennicy piątej klasy Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Jeleniej Górze? Niespełna osiemnastoletni, empatyczni młodzi ludzie, „starsi koledzy” z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych oraz Zespołu Szkół Elektronicznych w Jeleniej Górze, którzy, po prostu, poznali Patrycję i postanowili jej pomóc. Ot tak, bezinteresownie, a zarazem szybko i jak najbardziej skutecznie. I ze wszystkich sił swoich – determinacji w dążeniu do osiągnięcia zamierzonego celu Rafałowi Ilisowi, Michałowi Matyjaszczukowi, Róży Salkiewicz, Iwecie Gniadek czy Oli Teklińskiej możemy pozazdrościć my wszyscy.

– Jestem w szoku, że młodzi ludzie mogą zrobić aż tak wiele! I to za nic, dla samego siebie, co więcej, niemalże z dnia na dzień. Kiedy na nich patrzę, rodzi się we mnie nadzieja na lepsze jutro. Nastoletnie osoby, trochę starsze dzieci, postanowiły pomóc innemu, potrzebującemu dziecku. Ne spodziewałam się, że uda im się zrobić tak wielki szum wokół sprawy Patrycji – mówi Sabina Wach, wicedyrektor Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Jeleniej Górze.

– Młodzi, a zarazem tak dojrzali duchowo. To wspaniałe, że młodzież potrafi być tak czuła na potrzeby innych. Impreza charytatywna, z której dochód zostanie przeznaczony w całości na zakup protezy prawej ręki dla Patrycji, niezbędnej by dziecko mogło normalnie funkcjonować jest tylko, podkreślam, ich zasługą. Oni to wszystko zorganizowali, oni to wszystko pilotują – dodaje Anna Dawidowicz, wychowawca klasy, do której należy Patrycja Jaśków.

Istotnie bowiem, działania uczniów „Ekonoma”, „Elektronika” i ich kolegów zasługują właśnie na takie epitety. Wielkie, wspaniałe, niosące nadzieję, a przy tym „profesjonalne” biorąc pod uwagę umiejętność przekonywania, czy może raczej zrzeszania wokół siebie innych, skorych do pomocy w zbiórce pieniędzy wcale niebagatelnych. Działania, w które na dzień dzisiejszy zaangażowali się choćby Alicja Dusińska, właścicielka Orient Expressu i Artur Lisiński z agencji AGaRT, organizator koncertów muzycznych w Jeleniej Górze i regionie.

– Dlaczego współpracuję z Rafałem i jego kolegami? Bo to, co robią jest piękne i płynące prosto z serca. Oni niczego nie chcą w zamian, najzwyczajniej w świecie, choć ich działania bynajmniej zwyczajne nie są, chcą komuś pomóc. Mamy tu do czynienia z charytatywnością w sensie dosłownym! – mówi Alicja Dusińska, która udostępniła za darmo organizatorom imprezy salę w Orient Expressie.

Co zaś sie tyczy Artura Lisińskiego, przed akustycznymi koncertami DŻEM-u, które odbędą się 26 marca br. w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, animator kultury „zaczaruje” wraz z Patrycją i Rafałem Ilisem nietuzinkowy przedmiot, by następnie wystawić go na licytację, z której dochód też zostanie przekazany w całości dla niepełnosprawnej dziewczynki. – Razem „zaczarujemy” gitarę z podpisami członków zespołu, którą później będzie można zakupić i wspomóc w ten sposób Patrycję Jaśków – informuje Lisiński. I dodaje, że: – Każdy powinien wesprzeć przedsięwzięcie uczniów „Ekonoma” oraz „Elektronika”.

Patrycja Jaśków wymaga oprotezowania prawej ręki, które nie tylko ułatwi jej wykonywanie czynności codziennych, lecz także zapobiegnie ostrej, pogłębiającej się skoliozie. Podczas zajęć lekcyjnych dziewczynka podpiera się kikutem prawej ręki, pisze lewą ręką, co jest przyczyną nieprawidłowej postawy siedzącej. Sprzęt ortopedyczny jest dla niej niezbędny, wymaga jednak środków finansowych w wysokości 90 tys. 321 zł – z czego NFZ może dołożyć Patrycji 2 tys. 600 zł. Ponieważ dziecko zamieszkuje obecnie w Domu Pomocy Społecznej w Szklarskiej Porębie, zakup protezy z udziałem jakichkolwiek środków własnych – nie wchodzi w grę.

– Z całego serca liczę na to, że znajdą się ludzie, którzy sfinansują kupno protezy dla Patrycji. Ja i moi koledzy poruszymy niebo i ziemię, by jej pomóc. Póki co, mamy salę na imprezę, składającą się z części oficjalnej (18.00 – 22.00), w czasie której zlicytujemy różne przedmioty i będziemy prosić przybyłych o jakiekolwiek datki oraz nieoficjalnej, czyli zabawy tanecznej, na którą „wpuszczamy” za min. 10 zł. Odbędzie się ona 2 kwietnia 2011, co będziemy robić do tego czasu? Chodzić po prośbie, zbierać pieniądze wszędzie i od wszystkich, od każdego, do kogo uda nam się dotrzeć. Jak już wspomniałem, postaramy się zrobić ile tylko się da! – mówi z przejęciem Rafał Ilis, pomysłodawca i organizator imprezy.

Ci wszyscy, którzy juz teraz chcieliby wspomóc Patrycję Jaśków, mogą to zrobić wpłacając pieniądze na Otwarte Konto Oszczędnościowe: ING Bank Śląski, nr 94 1050 1751 1000 0090 7882 6204, którego „posiadaczem” została dzisiaj dziewczynka. – Dziękuję za wszystko, za to, że w ogóle ktoś chce mi pomóc. Proszę o każdy grosz, choć to trudne tak prosić – wzrusza się Patrycja. Zachęcamy do pomocy, bo cel szczytny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36) Dodaj komentarz

~ 23-03-2011 9:42
Wspaniala akcja, wspaniali mlodzi ludzie. Chwala im za to. A dla Pani Ali Dusinskiej (Borowskiej) wielkie wyrazy szacunku i szczegolne pozdrownienia. Znam ja z dziecinstwa. Pochodzi z bardzo milej rodziny. Dobre wychowanie widac od razu. Ciesze sie, ze dziewczynka ma pomoc. Bardzo ja pozdrawiam i zycze szczescia.
~ira 23-03-2011 10:13
oby wiecej takich "Wielkich Młodych Ludzi"
~Joanna 333 23-03-2011 12:53
Wspaniali mlodzi ludzie z pewnosca się pojwie na imprezie : )
~Rafał :D 23-03-2011 12:57
Mam nadzieję, że będziemy mogli liczyć na wsparcie Jeleniogórzan, jednocześnie dziękujemy Jelonce, a w szczególności panu Piotrowi Iwańcowi, który nam we wszystkim pomaga i to on zredagował ten artykuł Jesteśmy bardzo wdzięczni JELONCE i wszystkim jej działaczom i dziennikarzom, dzięki wam na pewno będzie dużo większe zainteresowanie ze strony VIP-ów i przeciętnych ludzi, którzy nie mają kontaktu z nami - młodzieżą. Jeszcze raz dziękujemy i pozdrawiamy, ORGANIZATORZY : )
~gośćuuuuuuuu 23-03-2011 14:04
G R A T U L U J E ! Napewno pomogę ;)
~dj kulat 23-03-2011 18:51
dj mulat zawystęp w tej imprezie chciał ponad 4 bańki z tego co słyszałem...po prostu śmiech...
~hhahahahahah 23-03-2011 19:20
hahahahahhahaaaaaaaaaaa jasne chciaałłłłbyyy :> to niech spada jest wiele innych ludzi którzy potrafią pus...ć muzyke :D:D:D:D:D aa on wcale nie jest djem ;p puszcza same kkkkiijjoowe miksy ktore brzmią gorzej od napieprzania łyżką w garnki przez moją siostrzyczke :D:D:D jak na ostatniej enigmie wyszedł zza konsoli to biba sie rozkrecila boo byla normalna muzyka i ludzie wrócili na parkiet ! ! !:D:D:D:D:D:D ma być charytatywnie na stopro ! ! inaczej nie zapłace za wstęp :D aaa tego mulata to wwywaalić proponuje ;]
~hhahahahahah 23-03-2011 19:28
hahahahahhahaaaaaaaaaaa jasne chciaałłłłbyyy :> to niech spada jest wiele innych ludzi którzy potrafią pus...ć muzyke :D:D:D:D:D aa on wcale nie jest djem ;p puszcza same kkkkiijjoowe miksy ktore brzmią gorzej od napieprzania łyżką w garnki przez moją siostrzyczke :D:D:D jak na ostatniej enigmie wyszedł zza konsoli to biba sie rozkrecila boo byla normalna muzyka i ludzie wrócili na parkiet ! ! !:D:D:D:D:D:D ma być charytatywnie na stopro ! ! inaczej nie zapłace za wstęp :D aaa tego mulata to wwywaalić proponuje ;]
~RafałIlis 23-03-2011 21:02
po 1 . nie rozmawialiśmy o graniu mulata a po 2. Nikt nic nie mówił o żadnych pieniądzach , prosze nie siać niepotrzebnych afer : DD !
~RafałIlis 23-03-2011 22:03
po 1 . nie rozmawialiśmy o graniu mulata a po 2. Nikt nic nie mówił o żadnych pieniądzach , prosze nie siać niepotrzebnych afer : DD !
~~~ 23-03-2011 22:33
Fajnie,może się uda pomóc Patrycji-tylko dlaczego ta proteza(i inne zaopatrzenia dla niepełnosprawnych) jest tak strasznie droga!!!Polska rzeczywistość!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
~ 24-03-2011 11:15
:)super akcja
~nn 24-03-2011 17:11
Dlaczego w Polsce ci najsłabsi i najbardziej potrzebujący muszą o wszystko prosic i zebrac , a pasibrzuchy i cwaniaki mają wszystko od ręki ?Gdzie jest nasze Państwo ? Sama idea pomocy jest piękna , ale czy młodzi ludzie dobrego serca , mający serce muszą wyręczac innych bez serca, którzy zawodowo zajmują się "pomocą". Brawa dla ludzi dobrej woli ,gwiiiiiiizdy dla bezdusznych i twardogłowych urzędników !!
~nnnnnnnnnnn 24-03-2011 17:35
wow, super ; )))))))))
~doma 24-03-2011 18:29
mam wielką nadzieje, ze będziemy mogli liczyć na wsparcie od wszystkich. partycja jest naprawdę wspaniała dziewczynką:) potrzebuje bardzo pomocy z naszej strony:)
~Zły 25-03-2011 18:11
Ile mają bogaci na swoich kontach? Dużo. bardzo dużo. Biedni nie mają kont w bankach, łatwiej od nich wyciągnąć. Chore Państwo, chora tzw służba zdrowia.
~asads 25-03-2011 20:28
Zmontujcie fundacje i namawiajcie do przekazania 1% szybko zbierzecie potrzebną sumkę. P.S. dlaczego redakcja nie reklamuje takich miejscowych fundacji, przecież lepiej żeby pieniążki został u nas w regionie.
~rada 26-03-2011 10:25
Zmontujmy fundację i uratujmy nasze Państwo ! To nie Patrycja potrzebuje pomocy tylko ono bo nie umie pomóc potrzebującym !
~Fan 26-03-2011 21:58
A czy na tej imprezie będzie grać może Dj Morwa ? Jak tak to wpadam na 100 % ten koleś się zna na muzyce potrafi dostosować się do publiki ! Pozdrawiam wszystkich fanów jego talentu !
~ 27-03-2011 10:08
Fajnie się czyta takie rzeczy i daje to nadzieję, że nie wszyscy młodzi to banda głupków ubranych w bluzy z kapturami. Pozdrawiam i życzę powodzenia
~~~ 27-03-2011 10:27
szkoda tylko, ze wstęp jest od lat siedemnastu. Chciałam pomóc, ale niesetety nie zostanę wpuszczona.
~ 27-03-2011 12:30
Jestem z Was przeeeeeeeeeeedumna
~;) 27-03-2011 13:33
Właśnie będzie może Morwa grać ten z radioparty ? Jak tak to Kamienna Góra wpada ! Szczytny cel, fajnie jak by Morwa grał. Też jestem dumna !
~mulat 27-03-2011 13:44
do hhahahahahah słuchaj chłopie...to sa bzdury jakieś!!...dzwonią do mnie ludzie ze organizują ENIGME w orient express powiedziałem ze zagram za tyle i tyle ze swoim oświetleniem i nagłośnieniem.całym sprzętem..nagle dowiaduje sie ze to impreza charytatywna..wprowadzono mnie w BŁAD!!.Logiczne jest ze za taka impre nie bierze sie pieniędzy...pozdrawiam tą osobę która puszcza ploty!
~Jariath R. 27-03-2011 14:39
To smutne , ze w polsce trzeba organizowac imprezy charytatywne na proteze dla dziecka . Ktos tam jest w szoku bo mlodzi ludzie to zrealizowali . Pamietam , ze miasto wylozylo dzziesiatki tysiecy zlotych rok czy 2 lata temu na dach kosciola na ulicy Kopernika , zastanawiam sie co jest wazniejsze proteza dziecka czy dach kosciola ? polska to dziwny kraj
~mulat 27-03-2011 15:26
do hhahahahahah słuchaj chłopie...to sa bzdury jakieś!!...dzwonią do mnie ludzie ze organizują ENIGME w orient express powiedziałem ze zagram za tyle i tyle ze swoim oświetleniem i nagłośnieniem.całym sprzętem..nagle dowiaduje sie ze to impreza charytatywna..wprowadzono mnie w BŁAD!!.Logiczne jest ze za taka impre nie bierze sie pieniędzy...pozdrawiam tą osobę która puszcza ploty!
~mulat 27-03-2011 15:56
do hhahahahahah słuchaj chłopie...to sa bzdury jakieś!!...dzwonią do mnie ludzie ze organizują ENIGME w orient express powiedziałem ze zagram za tyle i tyle ze swoim oświetleniem i nagłośnieniem.całym sprzętem..nagle dowiaduje sie ze to impreza charytatywna..wprowadzono mnie w BŁAD!!.Logiczne jest ze za taka impre nie bierze sie pieniędzy...pozdrawiam tą osobę która puszcza ploty!
~@ 28-03-2011 23:54
Akcja pomocy - to piękna inicjatywa. Ale żenujące jest, że mamy tyle instytucji, powołanych do opieki nad niepełnosprawnymi, i co? Instytucje typu NFZ, PEFRON, i tp mają się świetnie, rezydują w pałacach, urzędnicy nie mieszczą się już w swoich apartamentach - a na protezę dla dziecka, które ma cale zycie przed sobą - musi składać sie, też przeciez ubogie - splóeczeństwo? Nie potrafię tego zrozumieć...
~,, 29-03-2011 13:38
to smutne ze ktos chce zaistniec w ten sposob, dorobic sobie punkty, a ci ktorzy powinni sie tym zajac to kson pefron nfz , a nie zeby te instytucje zarabialy na inwalidach, a same dawaly tyle co nic, fundowaly sobie wycieczki, wyjazdy, zjazdy i gadaly gadaly gadaly po drodze jadly i pily, a inwalida dalej jest inwalida piszacym pisma pukajacym do drzwi, co za obluda, i cwaniactwo. Przypatrzcie sie kto i gdzie jedzie, no i za co a zbliza sie sezon urlopowy, warto sie przypatrzec, ze wyjezdzaja ciagle te same osoby, rodziny, te ktore maja ukladziki
~bisa 29-03-2011 13:55
mlodzi zanm zaczniecie grac przejdzcie sie po firmach z ta dziewczynka,, przedstawcie sprawe, i wtedy sie zorientujecie czy bogata firma ma serce czy portfel zamiast serca, nie zapomnijcie wstapic do NFZ i KSON oraz do Wydzialu Zdrowia i tp a takze do firm farmaceutycznych w jeleniej gorze
~hadka 29-03-2011 14:40
Bardzo fajna akcja. Rafał, jestem z Ciebie dumna! Osobiście nie mogę przyjechać, ale dołożę się na konto. Pozdrawiam z Wrocławia.
~DJ 29-03-2011 20:41
jak chodzi o mulata to plotki on nie chce kasy za to
~Czarna88 29-03-2011 21:20
Znam Mulata i daje sobie głowę obciąć że za koncert charytatywny nie wziąłby pieniędzy. Mulatek uścisk pamiętaj że plotki rozpuszczają zawistni ludzie :)
~ana 30-03-2011 21:07
Niestety mamy chory kraj bo takie protezy winny byc oplacone z nfz-etu i to bezapelacyjnie a ow chory moloch co miesiac pozera mase budzetowych pieniedzy zamiast pomagac takim np dzieciom czy innym niepelnosprawnym osobom powodzenia zabciu...........
~ 2-04-2011 11:24
czemu wstęp jest dopiero od siedemnastu lat i czy to prawda
~ 2-04-2011 17:59
orientuje się ktoś do której godziny wpuszczają?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group