Piątek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 5103
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

DOLNY ŚLĄSK: Pomóż stworzyć rozkład jazdy na 2013 rok

Wtorek, 21 lutego 2012, 8:19
Aktualizacja: 8:20
Autor: Angela
Rozpoczęły się prace nad rozkładem jazdy, który będzie obowiązywał w 2013 roku. O jego wyglądzie zadecydują pasażerowie, który do najbliższego czwartku (24.02) mogą zgłaszać propozycje i uwagi dotyczących zmian w kursowaniu pociągów.

Wszyscy zainteresowani mogą nadsyłać swoje propozycje zmian w rozkładach czy korekt tras pociągów do 24 lutego 2012 r. Uwagi należy zgłaszać za pomocą specjalnego formularza, który jest dostępny na stronie internetowej www.umwd.dolnyslask.pl.

Pismo z propozycjami zmian powinno zawierać następujące informacje: imię, nazwisko i dokładny adres zgłaszającego, a także adres e-mail, informacje o częstotliwości korzystania z kolei, najczęściej przemierzaną trasę oraz treść propozycji (dowóz/odwóz na konkretną godzinę, skomunikowanie z innym składem, tłok w pociągu).

Wnioski niepełne i anonimowe oraz ogólnikowe nie będą rozpatrywane. Pod uwagę nie będą też brane uwagi do połączeń Intercity i Eurocity, TLK, interRegio i międzynarodowych (za wyjątkiem małego ruchu granicznego); dotyczące stanu taboru i prędkości kursowania pociągów czy zawierające uwagi o stanie linii i dworców, bo adresatami takich uwag i skarg są spółki odpowiadające za utrzymanie linii i infrastruktury kolejowej m.in.: PKP Polskie Linie Kolejowe i PKP Nieruchomości.

Propozycje można przesyłać na adres (z dopiskiem "Propozycje do rozkładu jazdy pociągów regionalnych na Dolnym Śląsku"):Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
Departament Infrastruktury, Wybrzeże Słowackiego 12-14, 50-411 Wrocław
Zgłoszenia przyjmowane są również pod adresem e-mailowym: kontakt.koleje@dolnyslask.pl.

- Na przyszły kształt kolejowej oferty przewozowej wpływać będzie szereg czynników, jak choćby ilość środków finansowych w dyspozycji UMWD, zasoby taborowe i personalne przewoźników, dostępność infrastruktury, jej stan i możliwości zapewnienia oferty odpowiedniej do popytu i oczekiwań podróżnych oraz poziomu rozwoju cywilizacyjnego – zastrzega Urząd Marszałkowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group