Czwartek, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 9736
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pomóż rodzinie z czwórką małych dzieci

Środa, 12 grudnia 2012, 7:10
Aktualizacja: 8:04
Autor: Angela
Wolontariusze jeleniogórskiego ZSOiT – 3 LO „Śniadecki” pomagają ubogiej rodzinie z czwórką małych dzieci z Jeleniej Góry. – W związku z tym, że potrzeby tej rodziny są bardzo duże, prosimy inne osoby o otwartych sercach (prywatne firmy, hurtownie) o włączenie się do pomocy i zaangażowanie się w zbiórkę niezbędnych rzeczy i artykułów spożywczych – apelują.

Rodzina, dla której organizowana jest pomoc mieszka w komunalnym dwupokojowym, słabo ogrzewanym mieszkaniu z rozpadającymi się oknami. Obecnie czeka na wymianę okien, bo prezydent Jeleniej Góry to obiecał.

Rodzice wstydzą się mówić o swoich problemach. Nie chcą rozgłosu, podawania nazwiska, adresu. Mają bowiem kłopoty finansowe, nie przez swoją niezaradność czy lenistwo, ale przed chorobę, która dotknęła ojca. Tato tych dzieci przewlekle choruje na bardzo poważne choroby i często przebywa w szpitalu.

Tymczasem trójka dzieci uczęszcza do szkoły podstawowej, a czwarte ma 4 latka. Brakuje im tak naprawdę wszystkiego: pościeli, ręczników, mebli dla dzieci np. biurek i choćby małego segmenciku. Co trzeba podkreślić, dzieci mają co jeść i są otoczone miłością, brakuje im tylko rzeczy materialnych.

- Opiekujemy się tą rodziną, ale nie jesteśmy w stanie sami wszystkiego zdobyć – piszą wolontariusze. - Dlatego jest gorąca prośba o zbiórkę tych rzeczy, które zostały wymienione, a także o żywność i ewentualnie farby do malowania ścian. Bardzo prosimy o przychylne potraktowanie naszej prośby, za co z góry serdecznie dziękujemy – dodaje opiekunka wolontariuszy.

Zbiórka trwać będzie do 20.grudnia. Kontakt - z Wolontariatem "My dla Świata" z III LO, telefony: 75 752 28 81 lub 509 374 142.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (53)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
1034
Tak, regularnie
25%
Tak, od czasu do czasu
36%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
15%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
24%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
Kultura
Baletniczki w Zameczku
 
112
Nawet 10 lat więzienia za podpalenie łąki lub lasu!
 
112
Strażacy dbają o bezpieczeństwo kierowców
 
112
Zadymienie i ewakuacja
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group