Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 4241
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pomogą dzierżawcom na ziemiach zachodnich

Wiadomości: Region Jeleniogórski
Środa, 1 października 2008, 12:25
Aktualizacja: 12:39
Autor: Mar
Fot. TEJO
W świetle postanowień Traktatu z Lizbony tak zwani wypędzeni lub ich spadkobiercy wpisani do księgi wieczystej nieruchomości będą mogli na drodze sądowej skutecznie odbierać nieruchomości oraz ziemię. Zagrożenie to dotyczy Polaków zamieszkałych na Ziemiach Odzyskanych, oraz osiedlonych na nieruchomościach znacjonalizowanych jako mienie porzucone oraz poniemieckie.

Stowarzyszenie Obywatele i Sprawiedliwość zamierza zapobiec takiej sytuacji i pomaga w ustaleniu stanu ksiąg wieczystych obywateli, oraz chce pomóc uwłaszczyć wszystkich Polaków zamieszkałych na tych ziemiach w ramach istniejącego stanu i porządku prawnego.

- W ramach obywatelskiej akcji Ziemie Odzyskane informujemy i uświadamiamy zainteresowane osoby o konieczności uzyskania przez nie wpisu do ksiąg wieczystych , jako właścicieli zajmowanych posesji – informuje koordynator operacyjny stowarzyszenia, Wojciech Papis - koordynatortem akcji w regionie jeleniogórskim został Grzegorz Niedźwiecki.

Organizatorzy apelują - Sprawdź koniecznie kto jest wpisany jako właściciel w księgach wieczystych Twojej nieruchomości! Jest to bardzo ważne, gdyż między innymi w świetle postanowień Traktatu z Lizbony, także tak zwani „wypędzeni” lub ich spadkobiercy, jeśli są wpisani do księgi wieczystej Twojej nieruchomości, będą mogli skutecznie odebrać Ci dom przed sądem. Tobie i Twojej Rodzinie. Takie przypadki już mają miejsce.

Jak informuje stowarzyszenie należy pobrać wypis z rejestru gruntów nieruchomości (w urzędzie miasta, lub w starostwie. Na wypisie z rejestru gruntów i na mapie powinna być informacja o numerze ksiąg wieczystych dla nieruchomości. Następnie należy udać się do sądu prowadzącego księgi wieczyste i złożyć wniosek o wydanie pełnego wypisu z ksiąg wieczystych. Jeśli księgi wieczyste dla nieruchomości nie istnieją, to należy dokonać poprzez odtworzenie zbioru dokumentów i ustalenia stanu faktycznego założenia księgi wieczystej.

Jeśli ktoś użytkuje nieruchomość nieprzerwanie od 20 lub 30 lat , a w księdze wieczystej jest wpisany ktoś inny to może zostać prawowitym właścicielem swojej nieruchomości na zasadzie zasiedzenia. Stowarzyszenie prosi o kontakt i pomoże w wypełnieniu wniosku.

- Stowarzyszenie Obywatele i Sprawiedliwość jest organizacją społeczną non-profit – zapewnia Wojciech Papis - Zwracamy się również o pomoc do wszystkich kancelarii adwokackich, fundacji, stowarzyszeń i organizacji, które zechciałyby czynnie wesprzeć nasze działania dla ratowania stanu posiadania Polaków i aktywnie bronić naszych interesów przed różnego typu rewizjonizmem.

Stowarzyszenie Obywatele i Sprawiedliwość
00-238 Warszawa, ul Długa 29
tel/fax (22) 831 47 62, tel (22) 425 41 90

www.obywateleisprawiedliwosc.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~HM 1-10-2008 13:18
Moi rodzice kupili dom w latach 60-tych od państwa ( wtedy było wieczyste uzytkowanie na 99 lat ). Od 18 lat ojcec nieżyje, czy w tej sytuacji gdy jeden z właścieli nieżyje można to prawnie uregulować czy trzeba zakładać sprawę spadkową? Może ktos mi doradzi?
~ 1-10-2008 15:31
Mama żyje? To nie trzeba. Ona jest spadkobiercą. Ale jeśli chcecie uniknąć spraw sądowych później, to może teraz warto uregulować sprawę własności domu.
~Baca 1-10-2008 19:05
Porada błędna! Niezbednym jest przeprowadzenie postepowania spadkowego po zmarłym ojcu., gdyż spadkobiercami oprócz M atki która istotnie jest nadal właścicielka ( użytkownikiem wieczystym)1/2 masy spadkowej ( spadku) oraz dziedziczy 1/2 ze spadku po Oojcu zaś pozostalą część dziedziczą dzieci wzgl wnuki( gdy uprawnieni potomkowie zmarli). Dopiero przeprowadzenie spadku ( stwierdzenie praw do spadku, dział spadku i ew. zniesienie współwłasnosci) pozwoli na ujawnienie prawa w księdze wieczystej , kóre korzysta z gwarancji rekojmi wiary publicznej księg wieczysty). Nieco skomplikowanie? - ale szczegóły wraz z ew. wzorami pozwów sądowych o spadek można dostac w księgarniach za kilkadziesiąt złotych wzgl uzyskać porade o adwokata lub Radcy prawnego za kilkasek złotych albo i zlecic ww prowadzenie rozpraw za kilka tys. PLN - A ZROBIĆ TIO POTRZEBA PILNIE =ABY RYCHŁO NIE OBUDZIC SIE Z RĘKĄ W ... co obrazuje ww pisulka.
~Miejscowy 1-10-2008 20:00
Traktat Lizboński można w obecnej chwili rozpatrywać jako dokument historyczny nie przedstawiającey żadnej wartości prawnej i legislacyjnej. To jest martwy dokument. Chyba ze pojawią się takie indywidua, które to stworzone przez siebie normy prawne mają za przeproszeniem gdzieś.
~Sabath 1-10-2008 21:10
Niemcy lubią się później upominać o mieszkanie ponoć
~ale ale 1-10-2008 22:45
Wszystko może być. Niestety ale p. Niedzwiecki jest osobą skompromitowaną i źle sie stało, że on firmuje nazwiskiem poradnictwo ws mienia polskiego.
~uu 2-10-2008 1:16
Prawo ujawnione w księdze wieczystej ma pierwszeństwo przed prawem nieujawnionym. Jesteś wpisany a poprzedni właściciel wykreślony, to mogą ci skoczyć. Trzeba się interesować za co płaci się podatek. Sytuacje jak z Głowackimi ze wsi Narty to wynik zaniedbań urzędników z tamtych lat, a Traktat Lizboński nic do tego nie ma. Tam włascicielka zażądała wydania nieruchomosci której NIGDY nie straciła (była wpisana w Ks.w.), a mieszkańcom wydawało się że uda się zasiedzieć nieruchomość, pomimo że nie minęło 30 lat (ewidentnie w złej wierze). Politycy pieką swoją pieczeń na straszeniu Niemcami.
~do | ~ale ale | 2-10-2008 8:07
może ty jesteś osobą skompromitowaną dlatego plujesz z ukrycia - na szczęście nie takie hieny decydują o tym kto jest "skompromitowany" dozywotnio a kto nie - Niedźwiecki jeszcze zyje i stale robi cos pożytecznego więc chwała mu za to...
~do | ~ale ale | 2-10-2008 8:42
szkoda, to jak teściowa do studni wpadnie... a jeszcze większa jak ją wyciągną;-)
bryŻid bardot 3-10-2008 19:05
Niektórym żal d... ściska

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group