Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 6991
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Pomogą dzierżawcom na ziemiach zachodnich

Środa, 1 października 2008, 12:25
Aktualizacja: 12:39
Autor: Mar
Region Jeleniogórski: Pomogą dzierżawcom na ziemiach zachodnich
Fot. TEJO
W świetle postanowień Traktatu z Lizbony tak zwani wypędzeni lub ich spadkobiercy wpisani do księgi wieczystej nieruchomości będą mogli na drodze sądowej skutecznie odbierać nieruchomości oraz ziemię. Zagrożenie to dotyczy Polaków zamieszkałych na Ziemiach Odzyskanych, oraz osiedlonych na nieruchomościach znacjonalizowanych jako mienie porzucone oraz poniemieckie.

Stowarzyszenie Obywatele i Sprawiedliwość zamierza zapobiec takiej sytuacji i pomaga w ustaleniu stanu ksiąg wieczystych obywateli, oraz chce pomóc uwłaszczyć wszystkich Polaków zamieszkałych na tych ziemiach w ramach istniejącego stanu i porządku prawnego.

- W ramach obywatelskiej akcji Ziemie Odzyskane informujemy i uświadamiamy zainteresowane osoby o konieczności uzyskania przez nie wpisu do ksiąg wieczystych , jako właścicieli zajmowanych posesji – informuje koordynator operacyjny stowarzyszenia, Wojciech Papis - koordynatortem akcji w regionie jeleniogórskim został Grzegorz Niedźwiecki.

Organizatorzy apelują - Sprawdź koniecznie kto jest wpisany jako właściciel w księgach wieczystych Twojej nieruchomości! Jest to bardzo ważne, gdyż między innymi w świetle postanowień Traktatu z Lizbony, także tak zwani „wypędzeni” lub ich spadkobiercy, jeśli są wpisani do księgi wieczystej Twojej nieruchomości, będą mogli skutecznie odebrać Ci dom przed sądem. Tobie i Twojej Rodzinie. Takie przypadki już mają miejsce.

Jak informuje stowarzyszenie należy pobrać wypis z rejestru gruntów nieruchomości (w urzędzie miasta, lub w starostwie. Na wypisie z rejestru gruntów i na mapie powinna być informacja o numerze ksiąg wieczystych dla nieruchomości. Następnie należy udać się do sądu prowadzącego księgi wieczyste i złożyć wniosek o wydanie pełnego wypisu z ksiąg wieczystych. Jeśli księgi wieczyste dla nieruchomości nie istnieją, to należy dokonać poprzez odtworzenie zbioru dokumentów i ustalenia stanu faktycznego założenia księgi wieczystej.

Jeśli ktoś użytkuje nieruchomość nieprzerwanie od 20 lub 30 lat , a w księdze wieczystej jest wpisany ktoś inny to może zostać prawowitym właścicielem swojej nieruchomości na zasadzie zasiedzenia. Stowarzyszenie prosi o kontakt i pomoże w wypełnieniu wniosku.

- Stowarzyszenie Obywatele i Sprawiedliwość jest organizacją społeczną non-profit – zapewnia Wojciech Papis - Zwracamy się również o pomoc do wszystkich kancelarii adwokackich, fundacji, stowarzyszeń i organizacji, które zechciałyby czynnie wesprzeć nasze działania dla ratowania stanu posiadania Polaków i aktywnie bronić naszych interesów przed różnego typu rewizjonizmem.

Stowarzyszenie Obywatele i Sprawiedliwość
00-238 Warszawa, ul Długa 29
tel/fax (22) 831 47 62, tel (22) 425 41 90

www.obywateleisprawiedliwosc.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1161
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group