Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 6725
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Pomocna dłoń rzemieślników i rotarian

Wtorek, 10 sierpnia 2010, 13:14
Aktualizacja: 13:31
Autor: TEJO
Natychmiast po otrzymaniu wiadomości o tragedii powodzi w Bogatyni dolnośląscy rzemieślnicy rozpoczęli akcję organizowania pomocy dla poszkodowanych – poinformował prezes Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej Zbigniew Ładziński.

Wczoraj Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców w Jeleniej Górze wraz z Rotary Clubem Jelenia Góra i Rotary Clubem Warszawa Józefów wysłał do Bogatyni cztery samochody ciężarowe z najpotrzebniejszymi artykułami, głównie pieczywem, konserwami, wodą mineralną.

Podobnie zareagował Dolnośląski Cech Piekarzy i Cukierników we Wrocławiu, skąd podobny transport wyjedzie do Bogatyni we wtorek. Inne dolnośląskie Cechy przygotowują podobne transporty.

– Jesteśmy z w najwyższym stopniu zbulwersowani doniesieniami o próbach wykorzystania tej dramatycznej sytuacji poprzez sprzedaż poszkodowanym pieczywa i innych artykułów pierwszej potrzeby po paskarskich cenach i zdecydowanie zaprzeczamy insynuacjom, iż takie działania podejmują nasi rzemieślnicy – podkreśla Zbigniew Ładziński.

Dodaje, że rzemieślnicy energicznie zaangażowali się w organizację nieodpłatnej, z serca płynącej pomocy poszkodowanym przez żywioł mieszkańcom Bogatyni i powiatu zgorzeleckiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1152
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group