Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 9063
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Polsko–niemieckie konsorcjum postawi parkomaty

Sobota, 4 września 2010, 7:41
Aktualizacja: 9:45
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Polsko–niemieckie konsorcjum postawi parkomaty
Fot. TEJO
Planowana strefa płatnego parkowania w Jeleniej Górze ma już wykonawcę. Zostało nim konsorcjum Projekt & Parking Serwis Polska z Poznania z firmą z Berlina. Za stworzenie i obsługę strefy firmy zaproponowały pobieranie 53,5 procent z wpływów z opłat. Parkomaty mają zacząć funkcjonować od grudnia br. lub od początku przyszłego roku.

Wszystkie formalne sprawy wraz z podpisaniem trzyletniej umowy z wyłonionym wykonawcą mają się zakończyć w przeciągu trzech najbliższych tygodni. Od tego czasu konsorcjum będzie miało dwa miesiące na zorganizowanie całej strefy z projektami organizacji ruchu, postawieniem parkometrów, wydrukowaniem biletów i załatwieniem innych formalności. Jak mówi dyrekcja zarządu dróg i mostów, wyłoniona firma ma spore doświadczenie w realizacji takich zadań.

– Nie jest to firma przypadkowa. Wykonywała ona strefy płatnego parkowania w Kościanie, Wieluniu, Opolu czy Elblągu. Moim zdaniem po wdrożeniu tej strefy wpływy do miasta z tytułu parkowania w Jeleniej Górze będą o wiele wyższe niż te, które są dzisiaj zbierane przez parkingowych – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Wykonawca poza urządzeniem i wyposażeniem strefy płatnego parkowania będzie prowadził dozór techniczny i administracyjny oraz kompleksowy serwis, pobieranie opłat, rozliczanie przychodów i przekazywanie ich miastu. Ponadto będzie kontrolował płacenie przez kierowców ustalonych opłat. Do jego zadań będzie należało też zorganizowanie, wyposażenie i poprowadzenie biura obsługi klienta. Około 380 obecnych oraz około 150 nowych miejsc do parkowania będzie obsługiwane przez 34 parkometry.

Pierwszy przetarg unieważniono, bo złożone oferty były za drogie. Najwyższa stawka, jaką zaproponowało wykonawcy miasto to 55 procent z wpływów. Firma z Poznania, która złożyła ofertę w pierwszym przetargu, zażądała 62,3 procent prowizji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group