Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 8233
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Polsko–czeskie manewry torowe

Wtorek, 30 czerwca 2009, 7:47
Aktualizacja: Środa, 1 lipca 2009, 7:43
Autor: TEJO
REGION: Polsko–czeskie manewry torowe
Fot. IT
Trwają prace nad przywróceniem do ruchu kolejowego torowiska na odcinku Szklarska Poręba Górna – Harrachov. Wszystko w ramach wspólnego polsko–czeskiego projektu. Samorządowcy przygotowują się do promocji swoich walorów. Czesi dla Polaków, Polacy – dla Czechów.

W miniony weekend w czeskim Korenovie miał miejsce okolicznościowy przejazd koleją zębatą. Pociąg wyruszył z Tanvaldu i jechał przez Korenov aż do Harrachova.W uroczystości wziął udział burmistrz Szklarskiej Poręby Arkadiusz Wichniak. Po przemówieniach i pamiątkowych fotografiach nadszedł czas na przejazd kolejką.
– Pociąg dojechał do miejsca, w którym kończą się już tory – od strony Jakuszyc trwa właśnie wymiana torowiska – podała Informacja Turystyczna w Szklarskiej Porębie.

Prace torowe po stronie polskiej zakończą się wprawdzie późną jesienią, ale mieszkańcy miejscowości, które połączy w przyszłości pociąg już przygotowują się do tego, co będzie po uruchomieniu komunikacji. – Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to już zimą będziemy mogli jeździć pociągiem ze Szklarskiej Poręby do Tanvaldu – zapowiada IT.

Czesi przygotowali projekt unijny „Partnerstwo Spojone Koleją Zębatą” a partnerem projektu jest Miasto Szklarska Poręba. Projekt dotyczy między innymi uruchomienia i utrzymania połączeń kolejowych. W ramach projektu 21 lipca w Szklarskiej Porębie będziemy gościć przedstawicieli Informacji Turystycznej z Korenova,
którzy pod Szrenicą będą przez jeden dzień promować atrakcje turystyczne swojego miasta.

Z kolei 30 lipca pracownicy Informacji Turystycznej ze Szklarskiej Poręby spędzą jeden dzień w Korenovie promując nasz kurort. Już dziś zapraszają serdecznie do odwiedzenia Informacji Turystycznej: oprócz informacji o stronie czeskiej będzie można zapoznać się z lokalnymi wyrobami charakterystycznymi dla Korenova.
To pierwsze tego typu wydarzenie w historii naszej współpracy z czeskim miastem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1200
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group