Piątek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 12428
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Region: Polsko – czeskie opowieści w Zdrojowym

Piątek, 23 sierpnia 2013, 13:41
Aktualizacja: 13:48
Autor: Org
Jelenia Góra/Region: Polsko – czeskie opowieści w Zdrojowym
Fot. Organizator
W cieplickim Zdrojowym Teatrze Animacji trwają warsztaty teatralne dla młodzieży z czeskiego Turnova i Jeleniej Góry pod tytułem „Wspólnie zagrajmy nasze opowieści” („Společnĕ zahrajme naše pověsti”). Zajęcia zorganizowano w w ramach projektu Legendy Czeskiego Raju i polskich Karkonoszy (Pověsti Českého raje a polskych Krkonoš).

Efektem pracy młodych adeptów sztuki będzie jutrzejszy (24 sierpnia) pokaz w Turnovie w Muzeum Czeskiego Raju o godzinie 17:00 oraz w Jeleniej Górze w Muszli Koncertowej w Parku Zdrojowym 25 sierpnia o godzinie 16:00.

Instruktorzy warsztatów wybrali konwencję cyrku, jako sposób na realizację zajęć warsztatowych. Należy się zatem spodziewać, że pokaz będzie barwny, pełen sztuczek cyrkowych i prestidigitatorskich z elementami zabawy w stylu „clownady”.

Młodzi uczestnicy warsztatów ciężko pracują, ale też świetnie się bawią w przedostatnim tygodniu wakacji. Uczą się śpiewać pod okiem Jacka Szreniawy, mają zajęcia ruchowe, zajęcia z makijażu scenicznego prowadzone przez Beatę Brzozowską i zajęcia ze sztuki cyrkowej z Rafałem Biesiadą. Poznają równocześnie historię, legendy i przypowieści o swoich miastach.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1151
Tak
11%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Aktualności
Mieszkańcy z prezydentem
 
112
Zderzenie na Mickiewicza
 
112
Dym z komina
 
112
Akcja "Gruchot"
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group