Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 2437
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Region: Polsko – czeskie opowieści w Zdrojowym

Piątek, 23 sierpnia 2013, 13:41
Aktualizacja: 13:48
Autor: Org
Jelenia Góra/Region: Polsko – czeskie opowieści w Zdrojowym
Fot. Organizator
W cieplickim Zdrojowym Teatrze Animacji trwają warsztaty teatralne dla młodzieży z czeskiego Turnova i Jeleniej Góry pod tytułem „Wspólnie zagrajmy nasze opowieści” („Společnĕ zahrajme naše pověsti”). Zajęcia zorganizowano w w ramach projektu Legendy Czeskiego Raju i polskich Karkonoszy (Pověsti Českého raje a polskych Krkonoš).

Efektem pracy młodych adeptów sztuki będzie jutrzejszy (24 sierpnia) pokaz w Turnovie w Muzeum Czeskiego Raju o godzinie 17:00 oraz w Jeleniej Górze w Muszli Koncertowej w Parku Zdrojowym 25 sierpnia o godzinie 16:00.

Instruktorzy warsztatów wybrali konwencję cyrku, jako sposób na realizację zajęć warsztatowych. Należy się zatem spodziewać, że pokaz będzie barwny, pełen sztuczek cyrkowych i prestidigitatorskich z elementami zabawy w stylu „clownady”.

Młodzi uczestnicy warsztatów ciężko pracują, ale też świetnie się bawią w przedostatnim tygodniu wakacji. Uczą się śpiewać pod okiem Jacka Szreniawy, mają zajęcia ruchowe, zajęcia z makijażu scenicznego prowadzone przez Beatę Brzozowską i zajęcia ze sztuki cyrkowej z Rafałem Biesiadą. Poznają równocześnie historię, legendy i przypowieści o swoich miastach.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group