• Wtorek, 19 czerwca 2018
  • Godz. 8:55
  • Imieniny: Gerwazego, Protazego
  • Czytających: 2976
  • Zalogowanych: 4
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Półkolonie z TPD w „Ósemce”

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 5 lipca 2017, 8:36
Aktualizacja: Czwartek, 6 lipca 2017, 7:18
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami zakończenie roku szkolnego 2016/2017, ale to wcale nie znaczy, że w szkołach nic się nie dzieje. Nauczycielki z Integracyjnego Koła Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przy Szkole Podstawowej Nr 8 w Jeleniej Górze zapewniły grupie dzieci półkolonie pod hasłem „Tropiciele przyrody”.

Pomimo zakończenia roku szkolnego uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 8 w Jeleniej Górze spotykali się w szkole w ramach półkolonii "Tropiciele przyrody" zorganizowanych przez Integracyjne Koło TPD, działające przy tej szkole. W zajęciach brało 25 uczniów, w tym uczniowie niepełnosprawni, pod opieką 10 nauczycieli.

Każdego dnia uczestniczyli w różnych, atrakcyjnych zajęciach - poznali uroki Parku Norweskiego w Cieplicach, odkryli wodospad Podgórnej, odwiedzili lotnisko Aeroklubu Jeleniogórskiego, realizowali się artystycznie i sportowo. Otrzymywali także codziennie śniadania i ciepłą zupę. Na zakończenie wspólnie spędzonego tygodnia i dalsze udane wakacje, dzieci otrzymały także dyplomy i drobne upominki.

Warto podkreślić, że uczestnictwo dzieci w półkoloniach było całkowicie bezpłatne dzięki środkom uzyskanym przez Integracyjne Koło TPD w ciągu roku szkolnego, pomocy dyrekcji szkoły, pracy nauczycieli w ramach wolontariatu oraz wsparciu Urzędu Miasta i MZK, które umożliwiło dzieciom bezpłatne przejazdy autobusami. Dlaczego nauczycielki postanowiły po zakończeniu roku społecznie poświęcić czas młodym ludziom? - Kochamy dzieci, a dzieci kochają nas – wyznała jedna z nauczycielek.

Była to druga tego typu inicjatywa działającego dopiero od roku koła TPD przy „Ósemce”. Dzieci i nauczyciele bardzo serdecznie dziękują za dotychczasową współpracę wszystkim darczyńcom i sympatykom koła: rodzicom, instytucjom i wszystkim przyjaciołom dzieci i koła.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 5-07-2017 12:42
szkoda,że w innych szkołach nie pomyśleli o najmłodszych uczniach...
~kjkjkjkj 5-07-2017 12:58
do 12.42: a Ty co robisz za darmo w czasie swojego urlopu dla obcych dzieci? Przy okazji szczere wyrazy uznania dla Pań nauczycielek.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Głos ulicy
Za kółkiem z rodzicem?  9
TV Dami
Serwis Informacyjny TV DAMI Jelenia Góra z dnia 18.06.2018 r.  
Miej świadomość
NASA odkryła coś na Marsie  
Dialogi Jelonki
Joanna Lichocka o mediach i katastrofie smoleńskiej  65
Aktualności
The Dumpings w Termach  
Aktualności
Pożar składowiska odpadów w Kostrzycy  
Copyright © 2002-2018 Highlander's Group