Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 8190
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Półkolonie z TPD w „Ósemce”

Środa, 5 lipca 2017, 8:36
Aktualizacja: Czwartek, 6 lipca 2017, 7:18
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Półkolonie z TPD w „Ósemce”
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami zakończenie roku szkolnego 2016/2017, ale to wcale nie znaczy, że w szkołach nic się nie dzieje. Nauczycielki z Integracyjnego Koła Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przy Szkole Podstawowej Nr 8 w Jeleniej Górze zapewniły grupie dzieci półkolonie pod hasłem „Tropiciele przyrody”.

Pomimo zakończenia roku szkolnego uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 8 w Jeleniej Górze spotykali się w szkole w ramach półkolonii "Tropiciele przyrody" zorganizowanych przez Integracyjne Koło TPD, działające przy tej szkole. W zajęciach brało 25 uczniów, w tym uczniowie niepełnosprawni, pod opieką 10 nauczycieli.

Każdego dnia uczestniczyli w różnych, atrakcyjnych zajęciach - poznali uroki Parku Norweskiego w Cieplicach, odkryli wodospad Podgórnej, odwiedzili lotnisko Aeroklubu Jeleniogórskiego, realizowali się artystycznie i sportowo. Otrzymywali także codziennie śniadania i ciepłą zupę. Na zakończenie wspólnie spędzonego tygodnia i dalsze udane wakacje, dzieci otrzymały także dyplomy i drobne upominki.

Warto podkreślić, że uczestnictwo dzieci w półkoloniach było całkowicie bezpłatne dzięki środkom uzyskanym przez Integracyjne Koło TPD w ciągu roku szkolnego, pomocy dyrekcji szkoły, pracy nauczycieli w ramach wolontariatu oraz wsparciu Urzędu Miasta i MZK, które umożliwiło dzieciom bezpłatne przejazdy autobusami. Dlaczego nauczycielki postanowiły po zakończeniu roku społecznie poświęcić czas młodym ludziom? - Kochamy dzieci, a dzieci kochają nas – wyznała jedna z nauczycielek.

Była to druga tego typu inicjatywa działającego dopiero od roku koła TPD przy „Ósemce”. Dzieci i nauczyciele bardzo serdecznie dziękują za dotychczasową współpracę wszystkim darczyńcom i sympatykom koła: rodzicom, instytucjom i wszystkim przyjaciołom dzieci i koła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group