Środa, 7 czerwca
Imieniny: Roberta, Wiesława
Czytających: 7653
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Półkolonie w MDK na półmetku

Środa, 6 lipca 2016, 8:29
Aktualizacja: 8:47
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Półkolonie w MDK na półmetku
Fot. Archiwum Organizatora
Minął pierwszy tydzień letnich półkolonii zorganizowanych w Młodzieżowym Domu Kultury w Jeleniej Górze, w których wolny od nauki czas spędza 55 dzieci. Organizatorzy zadbali o atrakcje dla swoich podopiecznych, a także o bezpieczeństwo i przyjazną atmosferę w grupach pod opieką nauczycieli MDK.

Poniedziałek był dniem integracji, a także zapoznania dzieci z prawami i obowiązkami uczestników zajęć. Wychowawcy zaznajomili również swoich podopiecznych z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi podczas pobytu na półkoloniach. We wtorek w MDK odbyły się warsztaty japońskie pod nazwą „Kraj Kwitnącej Wiśni”, które poprowadził Robert Maciąg. Podczas zajęć dzieci poznały historię, kulturę, życie codzienne oraz różne ciekawostki związane z Japonią. W tzw. międzyczasie dzieci mogły napić się białej herbaty, poznały sztukę orgiami, a na koniec, namalowały kwitnące, wiśniowe drzewo (palcami lub plastikowymi butelkami). Kolejną atrakcją I turnusu była wyprawa do Biura Wystaw Artystycznych połączona z warsztatami plastycznymi oraz wycieczka turystyczno-krajoznawcza na „Perłę Zachodu”. Kontynuacją tematyki bezpieczeństwa było zorganizowane w czwartek spotkanie z przedstawicielami policji, którzy podali przykłady zagrożeń podczas wakacji oraz poinformowali dzieci jak zachować się w takich sytuacjach. Na zakończenie I turnusu uczestnicy półkolonii miło spędzili czas w Agrolandzie z pieczeniem kiełbasek na ognisku, przejażdżkami na kucyku. Do dyspozycji dzieci był plac zabaw, tor z samochodzikami elektrycznymi i trampoliny.

W II turnusie organizatorzy zaplanowali między innymi: wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego w Radoniowie połączoną z warsztatami lepienia gliny, seans filmowy w JCK, miasteczko ruchu drogowego przygotowane przez straż miejską, warsztaty plastyczne, muzyczne i teatralne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
972
Tak
10%
Nie
85%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group