Sobota, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 5331
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Polityczne dysputy w Laboratorium Karkonoskim

Sobota, 10 września 2011, 8:51
Aktualizacja: Niedziela, 11 września 2011, 7:42
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Polityczne dysputy w Laboratorium Karkonoskim
Fot. Agrafka
Po zakończeniu cyklu Obserwatorium Karkonoskiego, który przez kilka lat przyciągał zainteresowanych do Biura Wystaw Artystycznych, kontynuacją przedsięwzięcia będzie Laboratorium Karkonoskie.

Na wczorajszej konferencji dotyczącej rozpoczęcia spotkań w ramach Laboratorium Karkonoskiego w siedzibie jeleniogórskiej Platformy Obywatelskiej gośćmi Andrzeja Więckowskiego byli kandydatka do Sejmu, a obecna zastępczyni prezydenta Jeleniej Góry, Zofia Czernow, a także kandydat do Senatu Józef Pinior.

Laboratorium jest rozwinięciem spotkań w ramach Obserwatorium Karkonoskiego. O ile dotychczasowe spotkania miały charakter raczej postawy krytycznej i refleksyjnej wobec rzeczywistości, to Laboratorium dzięki uczestnictwu znanych samorządowców ma być imprezą polityczną.

- Jelenia Góra zawsze była symbolem silnego środowiska intelektualnego, artystycznego, a także uczelnianego i powinna rozwijać się jeszcze bardziej. Kultura europejska istnieje głównie w regionach i aby rozwinąć potencjał Jeleniej Góry musimy przede wszystkim walczyć o rozwój infrastruktury. Bardzo ważne jest też odbiurokratyzowanie dostępu do funduszy europejskich – powiedział Józef Pinior, kandydat do Senatu.

Zofia Czernow chciałaby w ciągu najbliższych czterech lat stworzyć w naszym mieście Uniwersytet Jeleniogórski i dzięki temu sprawić, aby miasto rozwijało się, a młodzież nie musiała wyjeżdżać np. do Wrocławia.

Już 15 września w Pałacu w Bukowcu odbędzie się pierwsza dyskusja w ramach Laboratorium Karkonoskiego. – Będziemy rozmawiać na temat „Kiedy Jelenia Góra przestanie oddalać się od świata”, czyli miejsce regionu karkonoskiego na mapie Europy. W tej debacie wezmą udział zarówno politycy, którzy decydują o przyszłości regionu, jak i obywatele, którzy nie tylko przyglądają się, ale też chcą mieć realny wpływ na zmiany – zapowiedział Andrzej Więckowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group