Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 5463
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Policyjne patrole narciarskie na stokach

Poniedziałek, 8 stycznia 2018, 15:22
Autor: 112
Szklarska Poręba: Policyjne patrole narciarskie na stokach
Fot. KMP Jelenia Góra
Policyjne patrole narciarskie czuwają w górach naszego regionu nad bezpieczeństwem wielbicieli zimowego szaleństwa na stokach już od kilku lat. W minioną niedzielę taki patrol był w Szklarskiej Porębie.

7 stycznia w godzinach od 9.00 do 14.00 jeleniogórscy policjanci pełnili służbę na stoku Ski Arena w Szklarskiej Porębie. Tego dnia również nad bezpieczeństwem turystów czuwali strażnicy Karkonoskiego Parku Narodowego, którzy na skuterze patrolowali szlaki turystyczne.

Policjanci zwracali baczną uwagę na sprzęt, który bardzo często narciarze pozostawiali bez opieki, legitymowali osoby podejrzanie zachowujące się, zwracali uwagę na kulturę na stoku oraz w kolejkach do wyciągu, a także pilnowali, aby narciarze nie zjeżdżali z wyznaczonych tras i nartostrad.

- Policjanci nie tylko czuwają nad bezpieczeństwem narciarzy, ale również pomagają ratownikom GOPR w udzielaniu pierwszej pomocy . Co roku policjanci, którzy pełnią służbę w patolach narciarskich uczestniczą w kursie udzielania pierwszej pomocy. Jest to niezwykle ważna umiejętność ponieważ często oni, jako pierwsi muszą zareagować na sytuację zastaną na stoku – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik UM w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group