Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 7495
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Policjanci: Święta minęły (na ogół) spokojnie

Wtorek, 22 kwietnia 2014, 9:58
Aktualizacja: 10:01
Autor: 112
W okresie przedświątecznym i w święta na drogach Kotliny Jeleniogórskiej doszło do 22. kolizji, policjanci nałożyli 180 mandatów, głównie za przekroczenie prędkości oraz zatrzymali dziewięciu nietrzeźwych kierowców.

Przyczyną kolizji było najczęściej niezachowanie bezpiecznej odległości i najechanie na tył innego pojazdu. 21. kwietnia br. około godziny 16.40 w Kowarach policjanci zatrzymali 57-letniego jeleniogórzanina, który kierował pojazdem wbrew zakazowi sądowemu.

Nad bezpieczeństwem mieszkańców Kotliny Jeleniogórskiej i turystów czuwali zarówno policjanci „drogówki”, jak również funkcjonariusze prewencji. Policjanci nałożyli 180 mandatów za różne wykroczenia drogowe, głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości. Zatrzymali do kontroli drogowej dziewięciu nietrzeźwych kierujących, z których każdy stanowił poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Ponadto funkcjonariusze w tych dniach zatrzymali osiem osób poszukiwanych celem doprowadzenia ich do aresztu śledczego.

W okresie świąt policjanci wielokrotnie interweniowali w domach, jak i na ulicach
w przypadku zakłócenia ciszy nocnej czy awantur wszczynanych przez osoby nietrzeźwe. W tym okresie policjanci łącznie obsłużyli 300 interwencji
i wylegitymowali 903 osoby.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group