Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 5840
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Policjanci ruszają na stoki

Piątek, 21 grudnia 2007, 9:50
Aktualizacja: 9:52
Autor: TEJO
Region Jeleniogórski: Policjanci ruszają na stoki
Fot. KMP
Na początek sezonu narciarskiego do służby w górach przygotowują się stróże prawa. Rusza akcja „Bezpieczne stoki”. Nikogo nie powinien zdziwić widok szusujących patroli.

Policjanci, aby dobrze przygotować się do nadchodzącego sezonu narciarskiego, w czwartek uczestniczyli w szkoleniu w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

– To niezwykle ważna umiejętność, gdyż bardzo często policjanci jako pierwsi muszą zareagować na zastaną sytuację na stoku. Ratownicy Pogotowia Ratunkowego takie szkolenie dla policjantów prowadzili już w ubiegłym roku – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Tegoroczne zajęcia służyły udoskonaleniu nabytych już wcześniej umiejętności. Kurs prowadził Robert Pietryszyn, ratownik jeleniogórskiego pogotowia. W lutym ubiegłego roku na jednym ze stoków w Karpaczu umiejętności narciarskie policjantów oceniali instruktorzy ze Szkoły Górskiej „Horyzont” oraz ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Instruktorzy jednogłośnie orzekli, że wszyscy policjanci doskonale sobie radzą na nartach i wszyscy zakończyli egzamin uzyskaniem certyfikatu potwierdzającego ich umiejętności narciarskie.

– Do akcji „Bezpieczne stoki” zgłosiło się 25 funkcjonariuszy, których wkrótce będzie można zobaczyć na stokach w Karpaczu, Szklarskiej Porębie i na Łysej Górze w Dziwiszowie – informuje nadkom. E. Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group