Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 4436
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Policjanci ruszają na stoki

Wiadomości: Region Jeleniogórski
Piątek, 21 grudnia 2007, 9:50
Aktualizacja: 9:52
Autor: TEJO
Fot. KMP
Na początek sezonu narciarskiego do służby w górach przygotowują się stróże prawa. Rusza akcja „Bezpieczne stoki”. Nikogo nie powinien zdziwić widok szusujących patroli.

Policjanci, aby dobrze przygotować się do nadchodzącego sezonu narciarskiego, w czwartek uczestniczyli w szkoleniu w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

– To niezwykle ważna umiejętność, gdyż bardzo często policjanci jako pierwsi muszą zareagować na zastaną sytuację na stoku. Ratownicy Pogotowia Ratunkowego takie szkolenie dla policjantów prowadzili już w ubiegłym roku – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Tegoroczne zajęcia służyły udoskonaleniu nabytych już wcześniej umiejętności. Kurs prowadził Robert Pietryszyn, ratownik jeleniogórskiego pogotowia. W lutym ubiegłego roku na jednym ze stoków w Karpaczu umiejętności narciarskie policjantów oceniali instruktorzy ze Szkoły Górskiej „Horyzont” oraz ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Instruktorzy jednogłośnie orzekli, że wszyscy policjanci doskonale sobie radzą na nartach i wszyscy zakończyli egzamin uzyskaniem certyfikatu potwierdzającego ich umiejętności narciarskie.

– Do akcji „Bezpieczne stoki” zgłosiło się 25 funkcjonariuszy, których wkrótce będzie można zobaczyć na stokach w Karpaczu, Szklarskiej Porębie i na Łysej Górze w Dziwiszowie – informuje nadkom. E. Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

piipi 21-12-2007 10:56
.....na Stogu tym Izerskim ich nie widzialam, a moze ucza sie na nartach jezdzic....., a moze biegaja....
~pracownik MKL 21-12-2007 11:38
no i znowu zacznie się "zabawa" i picie "herbatek" z panami policjantami a więc NA ZDROWIE!!!!
~Madzix 21-12-2007 12:31
a bedą mieli przy sobie lakomaty
~do Madzixa 21-12-2007 14:33
co to są lakomaty. Oni bedą mieli nartoprobierze :)
~nadzieja 21-12-2007 14:38
mam nadzieje, ze beda dobrymi narciarzami, bo jak beda kaleczyc narciarstwo, to nic dobrego na stoku nie zdzialaja a sprawcy wypadkow beda mogli im spokojnie umknac....
~Paszczak 21-12-2007 14:50
Na stogu? Toć już dawno po sianokosach!?!
~GOPR 21-12-2007 18:17
paszczak matole tej Pani chodzi o Stog Izerski a nie o sianokosy na twojej wichurze.
~Vasiljev Hyc 22-12-2007 20:59
<i> regulamin złamany </i>
~hetman 23-12-2007 22:30
Wiem , ze w ostatnich latach w rozmaitych budżetówch pod pokrywką jakiś szkoleń są po prostu atrakcje i ciche platne wczasy z wyżywieniem i calym doskonalym wyszynkiem na koszt podatnika . Praktykuja tak z wydawaniem pieniędzy urzędy w tym skarbowe, urzedy miast , rozmaite inspektoraty,sluzby zdrowia i inni utrzymankowie budzetu .Kazda forma pretekstu i wymyslnych potrzeb szkoleń jest dobra aby za friko pobalowac - nad morzem z żeglowaniem i pieczeniem barana, zima w górach i tańcami , kuligami itd. Czy ktos zbadal i obliczyl koszty tych zachcianek i uzasadnil to ekonomicznie i podal do publicznej wiadomośći wielkości wydane z budzetu? Czy to jest jeszcze nie wykryte? Dlatego zastanawiam sie , co tam na stokach robia policjani jak są pilnie potrzebni do scigania zlodzieji chociażby samochodów w Jeleniej Górze.A do udzielenia pomocy przewróconemu turyście są inni powolani ludzie - czy szkolenia chyba kosztowne dla budzetu muszą być dla stróżów prawa na narciarskich stokach.Kto na tym zbija interes ? Jaki maja pretekst , aby tak się szkolić zapewne w ramach godzin pracy i na czyj koszt? skoro takie są braki policjantow w walce ze zlodziejami np. samochodów w mieście.
~mewar 23-12-2007 22:40
Zawsze sądzilem , że na stokach czuwali goprowcy , dostawali na ten cel pieniądze i odpowiedni sprzęt , jest ponoć i helikopter, pierwsi też udzielali pomocy poszkodowanym w górach na szlaku lub stoku - wlasnie GOPROWCY - a teraz policjanci ? Czy to nie marnowanie fachowców ? Jak to wyjaśnić ?
~butan 25-12-2007 14:40
Ale fajnie - jak sie pozamieniali - teraz zlodzieji samochodów będą lapać GPOROW-cy , może będą mieli lepsze wyniki od policji . A co policjanci na stoku zrobią z palka , pistoletem i tarczą - jak poradzą sobie z kijami ? a gdzie krótko falówka?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group