Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 5871
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Policjanci rozmawiali ze studentami o zagrożeniach

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 28 listopada 2014, 8:37
Aktualizacja: 8:41
Autor: 112
Fot. KMP Jelenia Góra
Z inicjatywy policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w dniach 25. i 26. listopada br. odbyło się spotkanie ze studentami I roku Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze – Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych oraz Wydziału Przyrodniczo–Technicznego. W spotkaniu uczestniczyło około 200 osób. Policjanci rozmawiali z młodzieżą o potencjalnych zagrożeniach oraz o tym, jak postępować, aby ich uniknąć.

W spotkaniu wzięli udział: zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, specjalista ds. prewencji kryminalnej Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej Górze, funkcjonariusz z Wydziału Kryminalnego, funkcjonariusze Zespołu Komunikacji Społecznej oraz policjant z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą.

Funkcjonariusze na początku zapoznali studentów ze strukturą oraz rekrutacją do policji. Wykłady natomiast dotyczyły bezpiecznego poruszania się po drodze, odpowiedzialności karnej za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu i środków odurzających. Przypomnieli o obowiązku noszenia elementów odblaskowych w porze wieczorowo-nocnej poza obszarem zabudowanym. Mówili o konsekwencjach prawnych za zakłócanie porządku publicznego, spożywanie alkoholu w miejscach publicznych oraz za posiadanie i handel środkami odurzającymi, a także wskazali na zagrożenia w dyskotekach czy pubach w zawiązku z możliwością dosypania do napoju substancji psychoaktywnych powodujących utratę świadomości.

Było też o zagrożeniach w sieci oraz o tym, w jaki sposób należy postępować, w sytuacjach, kiedy padnie się ofiarą oszustwa . Studenci dowiedzieli się również, gdzie i w jaki sposób skontaktować się z policjantami jednostki, na terenie której znajduje się uczelnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~MMM 28-11-2014 9:41
Czy policja mogłaby zorganizować takie spotkanie dla wszystkich mieszkańców Kotliny Jeleniogórskiej? Z wielką chęcią skorzystam. Mam parę pytań do funkcjonariuszy.
~MMM 28-11-2014 9:58
Czy policja mogłaby zorganizować takie spotkanie dla wszystkich mieszkańców Kotliny Jeleniogórskiej? Z wielką chęcią skorzystam. Mam parę pytań do funkcjonariuszy.
rymcycymcy 28-11-2014 16:19
| ~MMM | ...pytaj tutaj ...wspólnie jakoś ci pomożemy ! ;)
~MMM 28-11-2014 18:06
Wolę na żywo, żeby posłuchać jąkania funkcjonariuszy.
~ 28-11-2014 19:34
@ MMM. Mam lepszy pomysł. Proponuję, by wybrani mieszkańcy Jeleniej Góry udali się na spotkanie z policją i zrobili im podobny wykład.
~ 29-11-2014 10:25
rekrutacja do policji.....żart? czeka się 2 lata zdaje egzaminy, które trzeba znow poprawiać bo termin się kończy i na koniec dostajesz list, że poprawka oblana...
~ 29-11-2014 14:44
Straszny tłok, plan odfajkowany, prelekcja zastąpi patrole !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group