Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 12179
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Policjanci rozmawiali ze studentami o zagrożeniach

Piątek, 28 listopada 2014, 8:37
Aktualizacja: 8:41
Autor: 112
Jelenia Góra: Policjanci rozmawiali ze studentami o zagrożeniach
Fot. KMP Jelenia Góra
Z inicjatywy policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w dniach 25. i 26. listopada br. odbyło się spotkanie ze studentami I roku Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze – Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych oraz Wydziału Przyrodniczo–Technicznego. W spotkaniu uczestniczyło około 200 osób. Policjanci rozmawiali z młodzieżą o potencjalnych zagrożeniach oraz o tym, jak postępować, aby ich uniknąć.

W spotkaniu wzięli udział: zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, specjalista ds. prewencji kryminalnej Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej Górze, funkcjonariusz z Wydziału Kryminalnego, funkcjonariusze Zespołu Komunikacji Społecznej oraz policjant z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą.

Funkcjonariusze na początku zapoznali studentów ze strukturą oraz rekrutacją do policji. Wykłady natomiast dotyczyły bezpiecznego poruszania się po drodze, odpowiedzialności karnej za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu i środków odurzających. Przypomnieli o obowiązku noszenia elementów odblaskowych w porze wieczorowo-nocnej poza obszarem zabudowanym. Mówili o konsekwencjach prawnych za zakłócanie porządku publicznego, spożywanie alkoholu w miejscach publicznych oraz za posiadanie i handel środkami odurzającymi, a także wskazali na zagrożenia w dyskotekach czy pubach w zawiązku z możliwością dosypania do napoju substancji psychoaktywnych powodujących utratę świadomości.

Było też o zagrożeniach w sieci oraz o tym, w jaki sposób należy postępować, w sytuacjach, kiedy padnie się ofiarą oszustwa . Studenci dowiedzieli się również, gdzie i w jaki sposób skontaktować się z policjantami jednostki, na terenie której znajduje się uczelnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group