Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 5584
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Policjanci prześladują ofiarę gwałtu?

Środa, 11 czerwca 2008, 8:02
Aktualizacja: 8:03
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Policjanci prześladują ofiarę gwałtu?
Fot. Archiwum
Kobieta, którą rzekomo miał molestować seksualnie aresztowany kilka tygodni temu policjant, twierdzi, że koledzy mundurowego chcą wymusić na niej, aby wycofała zeznania.

Sprawę opisuje środowa Polska Gazeta Wrocławska, która wraca do wydarzeń z końca kwietnia.. Kontrolujący zarzucał kierującej jazdę pod wpływem alkoholu i łamanie przepisów. Jednak alkomat nic nie wykazał. Wówczas do sprawdzanej przez policją 33-letniej kobiety, podjechał funkcjonariusz w cywilu

Zaproponował, że zabierze kobietę na badanie krwi. Zgodził się na to kontrolujący kolega, choć nie powinien, bo mundurowy był po służbie. Ten zamiast do szpitala, miał ją wywieźć w pole i zgwałcić. To wersja poszkodowanej. Później zostawił ją na jednym z osiedli. Kobieta bała się złożyć zeznanie, ale namówiła ją do tego koleżanka z pracy.

Policjant został aresztowany i grozi mu kara do12 lat więzienia.. Tymczasem jego ofiara twierdzi, że teraz koledzy aresztowanego prześladują ją. Dostała wezwanie do komisariatu w Cieplicach, bo podejrzewa się ją, że zabrała rzeczy byłego narzeczonego, z którym od dawna się nie spotyka. Chcą, aby odwołała zeznania obciążające ich kolegę.

Polska Gazeta Wrocławska o komentarz poprosiła mł. insp. Zbigniewa Ciosmaka, komendanta miejskiego policji w Jeleniej Górze. Ten odpowiada, że to sama policja przekonała pokrzywdzoną, aby złożyła zawiadomienie po domniemanym incydencie, a jeśli teraz czuje się zastraszana, powinna zawiadomić o tym prokuraturę.

Jednocześnie policja zapewnia, że sprawę związaną z przywłaszczeniem rzeczy byłego narzeczonego rozpatrzy inna jednostka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group