Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 5636
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Policjanci i strażnicy monitorują lasy

Poniedziałek, 16 grudnia 2019, 14:18
Aktualizacja: Czwartek, 19 grudnia 2019, 12:44
Autor: 112
Powiat: Policjanci i strażnicy monitorują lasy
Fot. Archiwum Policji
Policjant Wydziału Prewencji Komendy Miejskie Policji w Jeleniej Górze wspólnie ze strażnikami z KPN i Strażą Leśną ze Szklarskiej Poręby i Kowar w lasach powiatu jeleniogórskim prowadzili działania mające na celu zapobiec kradzieżom choinek oraz przeciwko osobom na quadach i crossach, którzy nielegalnie wjeżdżają do lasu i na górskie szlaki.

Policjanci oraz strażnicy sprawdzali, czy na tym terenie nie dochodzi do nielegalnej wycinki i kradzieży choinek. Wspólne działania leśników i mundurowych mają przede wszystkim zapobiec niszczeniu przyrody oraz kradzieżom na terenach leśnych.

Takie działania jeleniogórscy policjanci wspólnie z strażnikami prowadzą od wielu lat. Ich celem było zatrzymanie jeżdżących crossami i quadami po lasach i górskich szlakach. Motocykliści i osoby jeżdżące quadami poruszający się poza drogami wewnętrznymi, po terenie leśnym, dokonują istotnej szkody przyrodniczej.

Z uwagi na nieuprawniony wjazd pojazdami silnikowym na tereny chronione oraz niszczenie zasobów przyrodniczych grozi mandat karny w wysokości od 500 zł do 1000 zł. W uzasadnionych przypadkach policjanci odstępują od nakładania mandatów, a kierują sprawę do sądu.

W przypadku kradzieży - jeżeli wartość drzewka nie przekracza 500 zł - wówczas sprawca odpowiada przed sądem, a grozi mu kara aresztu do 30 dni lub kara ograniczenia wolności prze miesiąc lub kara grzywny do 5000 zł oraz nawiązka w wysokości podwójnej wartości wyrąbanego, ukradzionego lub przywłaszczonego drzewka. Przestępstwo zachodzi wówczas, gdy wartość choinki przekracza 500 zł, wówczas osobie, która dopuściła się tego czynu grozi kara pozbawienia wolności nawet do pięciu lat.

Twoja reakcja na artykuł?

15
45%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
12%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
6%
Złości
12
36%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1391
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group