Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 6092
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Policjanci czytają dzieciom

Poniedziałek, 29 lutego 2016, 9:09
Aktualizacja: 9:11
Autor: 112
Jelenia Góra: Policjanci czytają dzieciom
Fot. Archiwum Policji
Jeleniogórscy policjanci spotkali się z dziećmi z Miejskiego Przedszkola „Król Maciuś” w Jeleniej Górze, gdzie przeprowadzili działania edukacyjno–prewencyjne oraz czytali dzieciom w ramach realizacji ogólnopolskiego programu Cała Polska czyta dzieciom.

Maluchy wysłuchały „Bajki o królewnie Julicie i smoku Hilarym”, ale także policjanci zwrócili uwagę na ogólnie pojęte bezpieczeństwo.

Program działań, w tym udział policjantów przygotowany został w oparciu o realizowane przez Komendę Miejską Policji w Jeleniej Górze Programy Rządowe pn. ,,Razem Bezpieczniej” i ,,Bezpieczna i przyjazna szkoła”, Programy Krajowe, Programy i działania własne Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ze szczególnym uwzględnieniem programu prewencyjnego ,,Bezpieczne Osiedle”, w tym obszaru,, Przedszkolak pod parasolem Policji”, ,,Nie daj się uzależnieniom i wszelkim zagrożeniom!”, ,,Bezpiecznie z prądem” oraz ,,Bezpieczna droga do szkoły”. Propagowane były programy i działania Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze z zakresu prewencji kryminalnej, ze szczególnym uwzględnieniem inicjatyw ukierunkowanych na bezpieczeństwo osobiste dzieci.

Program cała Polska Czyta Dzieciom zrzesza między innymi przedstawicieli służb mundurowych, gdzie każdy dzień zaplanowany jest, tak aby poszczególne bajki były prezentowane przez Policję, Straż Miejską , Straż Pożarną i Pogotowie Ratunkowe.

W spotkaniu z przedszkolakami udział wzięła policjantka z Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej Góry oraz dzielnicowi z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze. Sierż. Beata Sosulska –Baran przeczytała „Bajkę o królewnie Julicie i smoku Hilarym”. W drugim etapie omówiła z dziećmi wartości i przesłanki wybranej bajki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group