Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 2830
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Policja wsiądzie na rowery i ruszy na patrole

Sobota, 27 lipca 2013, 7:16
Aktualizacja: Niedziela, 28 lipca 2013, 8:16
Autor: Angela
Jelenia Góra: Policja wsiądzie na rowery i ruszy na patrole
Fot. KMP Jelenia Góra
Jeszcze tego lata mają ruszyć policyjne patrole na rowerach. To pomysł jeleniogórskiej komendy, która na początek chce kupić 10 jednośladów. Już trwają rozmowy z potencjalnymi funkcjonariuszami – cyklistami, którzy będą patrolować głównie rejony parków, skwerów, ale i zakamarki miasta.

Każdy patrol na rowerach będzie składał się z dwóch policjantów.
- Patrole ruszą pod koniec lata, a może nawet trochę wcześniej, co będzie zależało od organizacji, ale i terminu przekazania nam pieniędzy przez Urząd Marszałkowski – mówi Zbigniew Ciosmak, szef Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

– Zanim policjanci wsiądą na rower muszą zdobyć odpowiednie umiejętności, nie tylko bardzo dobrej jazdy na rowerze, w tym zjeżdżania po schodach, ale również muszą opanować techniki obronne, ataki i odparcie ataku przestępcy. Mamy już chętnych do takiej służby i myślę, że to się sprawdzi nie tylko wizerunkowo, ale i praktycznie – dodaje jeleniogórski komendant.

Jeden z patroli będzie służył do prewencji kryminalnej, który ma być wyposażony w dodatkowy osprzęt. Pozostałe rowery takiego wyposażenia mieć nie będą, po to by były jak najlżejsze i najłatwiejsze w prowadzeniu podczas akcji policji.

- Szkolenia jeleniogórskich policjantów już prowadzi funkcjonariusz z Krakowa, który posiada do tego uprawnienia (m.in. odbył szkolenie w Holandii) - informuje Bogumił Kotowski, oficer prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group