Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 4925
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Policja: święta były bardzo spokojne

Poniedziałek, 29 grudnia 2008, 15:05
Aktualizacja: 15:05
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Policja: święta były bardzo spokojne
Święta, święta i po świętach – a korki jak były, tak są: Jelenia Góra przeżywa przedsylwestrowy najazd zmotoryzowanych gości.
Fot. TEJO
Dawno nie było tak spokojnego Bożego Narodzenia – mówią stróże prawa. Choć de facto wypoczynek świąteczny jeszcze trwa, policjanci sumują pierwszy okres grudniowej laby.

– Na naszych drogach doszło do kilkunastu kolizji, najczęściej były to drobne stłuczki, nie było żadnego wypadku drogowego. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej sześciu nietrzeźwych kierujących pojazdami – poinformowała nakom. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

W pierwszym dniu świąt w Piechowicach policjanci z Cieplic zatrzymali 18-latka, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo 18-latek odpowie za krótkotrwałe użycie pojazdu, ponieważ auto, którym jechał należało do jego siostry.

26 grudnia rano w Komarnie policjanci drogowi zatrzymali kierującego samochodem marki VW, 29-letniego jeleniogórzanina. Bł pijany. Miał 1,76 promila alkoholu w organizmie. Ponadto w trakcie kontroli 29-latek był bardzo agresywny i wulgarny wobec funkcjonariuszy. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. Odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz znieważenie funkcjonariuszy, za co grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj o godz. 5 nad ranem przy ulicy Okrzei w Jeleniej Górze policjanci Sekcji Kryminalnej KMP w Jeleniej Górze w pościgu zatrzymali 18-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o uszkodzenie mienia. Sprawca wybił szybę w jednym z samochodów, czym spowodował straty w wysokości nie mniejszej niż 1000 zł na szkodę właściciela.

Został zatrzymany w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i dalszych czynności. Wandal w chwili zatrzymania miał 0,8 promila alkoholu w organizmie. Za to przestępstwo grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Jezdnia jest śliska, a w takich warunkach nie trudno o spowodowanie kolizji czy wypadku. Kierowcy noga z gazu. Zachowajcie bezpieczną odległość między pojazdami. Pamiętajcie, że brawura, brak wyobraźni, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Zadbajcie o bezpieczeństwo własne i swoich podróżnych – przypomina nadkom. E. Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
446
Nigdy
20%
Rzadko
41%
Czasami
26%
Często
13%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group