Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 8055
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Policja sprytniejsza od oszusta

Środa, 13 sierpnia 2008, 14:33
Aktualizacja: 14:34
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Policja sprytniejsza od oszusta
Fot. Archiwum
Naciął na co najmniej 30 tysięcy złotych różne instytucje, w tym banki i operatorów sieci komórkowych. Wyłudzał kredyty i aparaty. Wpadł w ręce policjantów z wydziału przestępczości gospodarczej.

28-letni oszust ma na swoim koncie wyłudzenia co najmniej 24 telefonów komórkowych, kilkanaście usiłowań oraz wyłudzenia pożyczek i kredytów na podstawie fałszywych oświadczeń o zatrudnieniu i zarobkach.

Mężczyzna w ramach swojej oszukańczej działalności fałszował również faktury za różnego rodzaju media, które potwierdzały jego wiarygodność przy zawieraniu umów na świadczenie usług telekomunikacyjnych.

Zatrzymany podpisał wiele umów dotyczących zakupu telefonów komórkowych za pośrednictwem internetu i wiedząc, że firmy kurierskie współpracują tylko z podmiotami gospodarczymi założył dwie fikcyjne firmy windykacyjne ¬– poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Policjanci ustalili również, że mężczyzna był poszukiwany przez policję w Przasnyszu. Tam także chodziło o oszusta, który sprytnie ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Sprawca trafił do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet do ośmiu lat więzienia

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group