Niedziela, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6103
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Policja ostrzega przed oszustami

Środa, 24 marca 2021, 13:45
Autor: 112
Jelenia Góra: Policja ostrzega przed oszustami
Fot. Archiwum
We wtorek (23.03) policja jeleniogórska otrzymała dwa zgłoszenia w sprawie oszusta podającego się za policjanta. W pierwszym przypadku mężczyzna przedstawił się jako policjant Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze i próbował nakłonić pokrzywdzoną do wydania gotówki i kosztowności. Na szczęście kobieta nie dała się wprowadzić w błąd, ale...

W drugim przypadku mężczyzna zadzwonił do 90-letniej jeleniogórzanki i przedstawił się jako policjant Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Poinformował ją, że w pobliżu jej mieszkania kręcą się złodzieje, którzy chcą ją okraść. W celu ułatwienia pracy policji i zatrzymania rzekomej szajki złodziei poinstruowali seniorkę, aby zapakowała pieniądze i biżuterię do reklamówki i wyrzuciła przez okno. Pokrzywdzona postąpiła według instrukcji oszusta i w ten sposób straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Pamiętajmy! Oszuści wykorzystują zaufanie do instytucji państwowych, podając się za ich pracowników lub funkcjonariuszy. Wykorzystują różne metody, aby osiągnąć cel. Nie tylko dzwonią do starszych osób, ale również wysyłają smsy z linkami do podejrzanych stron. Dlatego stosujmy w codziennym życiu zasadę ograniczonego zaufania do wszelkich nieznanych nam osób. Zarówno tych, które do nas telefonują, jak również pukających do naszych drzwi. Sprawdźmy dokładnie, czy na pewno reprezentują instytucję, za którą pracowników się podają. W tym celu możemy zadzwonić do tej instytucji i opowiedzieć o całej sytuacji.

W przypadku, kiedy ktoś dzwoni na nasz numer i podaje się na przykład za policjanta i wypytuje o pieniądze lub kosztowności, wtedy trzeba PRZERWAĆ POŁĄCZENIE i zadzwonić na numer 112.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
25%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group