Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 9538
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Policja: Majowy weekend – podsumowanie

Poniedziałek, 6 maja 2019, 15:20
Aktualizacja: Wtorek, 7 maja 2019, 7:29
Autor: 112
Długi weekend majowy już za nami. Dla mieszkańców był to czas wypoczynku, a dla jeleniogórskich policjantów okres bardzo intensywnej pracy.

Majowy weekend na jeleniogórskich drogach przebiegł dość spokojnie. Mimo znacznie zwiększonego ruchu pojazdów, liczba zaistniałych zdarzeń nie odbiegała od liczby zdarzeń odnotowywanych często podczas zwykłych dni roboczych. W tym czasie na naszych drogach doszło do kilkunastu kolizji, na szczęście nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Główną przyczyną kolizji było niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu oraz niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Jeleniogórscy policjanci prowadząc wzmożone działania kontrolne ujawnili i zatrzymali czterech kierujących, którzy mimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowali się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu, zatrzymali czterech kierujących, którzy naruszyli sądowe zakazy kierowania pojazdami, dwóch kierujących, którzy mieli cofnięte na 3 miesiące uprawnienia do kierowania pojazdami oraz zatrzymali ośmiu poszukiwanych. Ponadto ukarali mandatami 253 kierujących, za różne wykroczenia w ruchu drogowym, głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości. Funkcjonariusze zatrzymali 14 praw jazdy kierującym, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o co najmniej 51 km – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

10
71%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group