Niedziela, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 8888
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Policja: Kierowcy „noga z gazu”

Piątek, 15 stycznia 2021, 12:26
Autor: 112
Powiat: Policja: Kierowcy „noga z gazu”
Fot. Archiwum
W związku z opadami śniegu i niskimi temperaturami na drogach jest bardzo ślisko, a w takich warunkach nie trudno o kolizję czy wypadek. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni. Uwaga na pieszych! Wczoraj (14.01) Karpaczu doszło do potrącenia pieszego na chodniku.

14 stycznia około godziny 21.25 w Karpaczu na ul. Obrońców Pokoju doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 18-letnia kierująca pojazdem marki Peugeot, najprawdopodobniej nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, straciła panowanie nad pojazdem, wjechała na chodnik, gdzie potrąciła prawidłowo idącego 51-letniego pieszego. Poszkodowany jest hospitalizowany. Uczestnicy zdarzenia bylitrzeźwi. Policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy, a pojazd został odholowany na policyjny parking.

Ponadto w czwartek na drogach Kotliny Jeleniogórskiej doszło do kilku kolizji, których przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz najechanie na tył innego pojazdu. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Jeleniogórska policja apeluje o ostrożność i rozsądek na drodze. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem „najechanie” na tył innego auta, to częsta przyczyna zdarzeń drogowych. Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

Twoja reakcja na artykuł?

2
29%
Cieszy
1
14%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
29%
Smuci
2
29%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group