Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 6579
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Policja czuwa nad bezpieczeństwem uczniów

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 3 września 2012, 8:09
Aktualizacja: 8:10
Autor: KMP
Od dzisiaj rusza policyjna akcja „ Bezpieczna droga do szkoły”. Szczególnym nadzorem objęte zostały szkoły podstawowe i gimnazjalne.

- W dzień rozpoczęcia roku szkolnego policjanci umundurowani będą czuwać nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w rejonach szkół w czasie trwania zajęć szkolnych – mówi podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. - Patrole policyjne będą również w obrębie miejsc zagrożonych, zwłaszcza w okresie nasilenia ruchu dzieci i młodzieży. Funkcjonariusze będą prowadzić działania dyscyplinujące wobec pozostałych uczestników ruchu drogowego, a także dzieci ,starszych i młodzieży (po okresie wakacyjnym) w aspekcie przestrzegania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze ruchu drogowego będą prowadzić systematyczne kontrole autobusów i gimbusów przewożących dzieci do i ze szkoły. Sprawdzą stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierowców oraz czy przestrzegane są zasady bezpieczeństwa podczas drogi – dodaje podinsp. Edyta Bagrowska.


Już od pierwszych dni nauki w ramach tej akcji policjanci spotkają się z dziećmi i młodzieżą, aby przeprowadzić pogadanki dotyczące różnego rodzaju zagrożeń oraz sposobów ich unikania. Spotkania te odbywać się będą nie tylko z dziećmi, ale również z ich rodzicami i będą kontynuowane przez cały wrzesień. Działania te będą w szczególności ukierunkowane na dzieci, które w tym roku rozpoczynają naukę w szkole. Podczas spotkań z dziećmi policjanci zwrócą szczególną uwagę na zachowanie środków bezpieczeństwa w ruchu drogowym i nie tylko. Przede wszystkim chodzi tu o konieczność przestrzegania zasad bezpieczeństwa zwłaszcza w rejonach szkół i przedszkoli.

- Policjanci przypomną rodzicom i dzieciom zakres podstawowych zasad i przepisów ruchu drogowego. Wskażą na niebezpieczeństwa, na jakie dziecko może być narażone w drodze do i ze szkoły – informuje Edyta Bagrowska. - Ponadto poinformują o aspektach prawnych związanych z posiadaniem, dystrybucją i produkcją środków odurzających, a także wskażą na konsekwencje zdrowotne związane z zażywaniem narkotyków. Na poparcie przekazywanej wiedzy policjanci rozdadzą uczestniczącym w spotkaniu książeczki i ulotki prewencyjne dotyczące poruszanych zagadnień. Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży jest naszym celem nadrzędnym – dodaje podinsp. Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~uczennica 3-09-2012 9:15
Akcja ruszyla...ok ale oby trwala caly rok szkolny a to chyba marzenie by tak bylo:))))
~ 3-09-2012 9:39
to sprawdzanie autobusow i gimbusow powinno byc przeprowadzone przez policje przed rozpoczeciem roku szkolnego by nie zaklocac porzadku i opoznic czas dojazdu do szkoly . Przeciez wiadomo ktore autobusy i gimbusy beda wozic do szkoly i byl czas na zgloszenie tychze do przegladu przez policje. a nie w trakcie uzywania . Policjo mysl bo glowa sluzy nie tylko do noszenia czapki
~ 3-09-2012 10:32
w piątek pod Koroną matka przechodziła na czerwonym świetle z córką ok 6-7 lat , policja nic nie pomoże jak rodzice - d...le uczą dzieciaki przechodzić przez pasy na czerwonym
rymcycymcy 3-09-2012 10:40
Ja się czuję bezpiecznie ...bo obejrzałem poradnik ! :) >>> http://www.youtube.com/watch?v=sTQ1nouqZYA
~śródmieście 3-09-2012 11:32
Proponuję sprawdzić podwórka, klatki schodowe, piwnice, bramy przy sklepach spożywczych (np. róg Matejki i Wojska Polskiego). Gówniarze kręcący się tam od kilkudziesięciu miesięcy na pewno do szkoły nie chodzą.
~ngbfngf 3-09-2012 12:52
Dzieci z Jagniątkowa muszą radzić sobie same, opowieści dyrektora Stępnia o przygotowaniu transportu dla nich okazały się jak zawsze: ZWYKŁYM KITEM. Policja stoi pod szkołami zamiast patrolować takie ulice jak Karkonoska gdzie przy braku chodników i nawet pobocza samochody na prostych odcinkach osiągają 100 km/h. Ale to oczywiście nikogo nie interesuje w tej czerwonej dolinie.
~Piotruś Pan 3-09-2012 14:29
Ale kit, a ja pod szkołą strażników widziałem.
~ 3-09-2012 17:18
to nie jest prawda , dzieci z Jagniątkowa będą miały opiekę , proszę tak nie kłamać, nieładnie
~Stasiek 3-09-2012 21:19
To chyba nie jest niczym specjalnym , przeciez policyja do tego wlasnie byla stworzona ... sluzyc i pomagac i nawet za to biora pieniadze . To praca i zakres obowiazkow nie zostal tym razem rozszerzony .
~acab 3-09-2012 22:45
03-09-2012 12:52 | ~ngbfngf | Dziękujemy za obywatelską postawę, KAPUSIU! policja nie jest od uganiania się za dziećmi z podstawówki czy gimnazjum, od tego są RODZICE (którzy często zaniedbują swoje obowiązki...). Policja jest od wlepiania mandatów za "usiłowanie spożywania napojów alkoholowych w miejscu publicznym" i wlepianie punktów karnych kierowcom. Always Carry A Bible (1312)
~acab 3-09-2012 22:48
errata: poprzedni post jest oczywiście do użytkownika 03-09-2012 11:32 | ~śródmieście | :) A internautę ~ngbfngf bardzo przepraszam:) zapraszam na "fajkę pokoju" do NL:))

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group