Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7812
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Polcolorit kafli nie wyrzucił

Środa, 22 lipca 2009, 7:53
Aktualizacja: 7:54
Autor: Angela
Po naszym artykule dotyczącym wyrzuceniu około 200 ton wybrakowanych nowych kafli ceramicznych przy ulicy Dębowej i Sudeckiej, producent przedstawił nam dokumenty, z których wynika, że na wywóz tych materiałów miał podpisaną umowę z firmą Ekomab. Wykonawca wziął pieniądze za usługę, lecz zamiast wywieźć nieczystości na śmietnisko, wyrzucił je na teren należący do miasta.

W oświadczeniu producenta płytek ceramicznych Ceramica Polcolorit czytamy: „W dniu 01.07.08 roku Polcolorit S.A. podpisał umowę z firmą Ekomab na odbiór wybrakowanych wyrobów ceramicznych. Przy podpisywaniu umowy firma Ekomab oświadczyła, że posiada wszelkie wymagane przepisami ustawy o odpadach z dnia 27 kwietnia 2001 pozwolenia na odbiór, transport, wykorzystanie i przejęcie odpowiedzialności za odbierany odpad objęty umową.

Składowanie wybrakowanych wyrobów ceramicznych w miejscach do tego nieprzeznaczonych odbyło się przez firmę Ekomab bez jakichkolwiek uzgodnień z firmą Polcolorit S.A. i nie należy łączyć faktu składowaniu w/w wyrobów w miejscach do tego nie przeznaczonych ze świadomym i celowym działaniem firmy Polcolorit S.A. Po interwencji zarządu Polcolorit S.A. firma Ekomab rozpoczęła w dniu 13.07.2009 roku czyszczenie zalegających wybrakowanych wyrobów ceramicznych z miejsca do tego nieprzeznaczonego.

Zarząd Polcolorit S.A. informuje też o zakończeniu współpracy z firmą Ekomab.Jej pełnomocnik w rozmowie telefonicznej potwierdził nam zgodność w/w treści z prawdą. Nie chciał jednak komentować samego faktu i przyczyn wyrzucenia płytek ceramicznych w miejsca do tego przeznaczone.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group