Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 8510
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pół wieku twórczości niezwykłego artysty

Sobota, 18 stycznia 2020, 8:59
Aktualizacja: Wtorek, 21 stycznia 2020, 10:09
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Pół wieku twórczości niezwykłego artysty
Fot. Przemek Kaczałko
W piątek (17.01.2020) w Galerii BWA w Jeleniej Górze odbył się wernisaż wystawy Dariusza Milińskiego, który obchodzi 50–lecie pracy artystycznej. Zainteresowanie dziełami niezwykłego artysty, twórcy Arki Noego w Pławnej było bardzo duże.
Najkrótszy życiorys Dariusza Milińskiego można zawrzeć w kilku zdaniach: urodził się w 1957 r. w Cieplicach. Jest z zawodu artystą-plastykiem. Uczestniczył w przeszło 250 wystawach indywidualnych i ponad 250 zbiorowych m.in. w Polsce, Niemczech, Francji, Belgii oraz USA. Brał udział w kilkudziesięciu happeningach artystycznych i przedstawieniach teatralnych. Zdobył wiele nagród i wyróżnień. Jest niestrudzonym animatorem kultury. Założył grupę artystyczną „Pławna 9″. Jest twórcą Zamku Legend Śląskich, Grodu Rycerskiego, Muzeum Przesiedleńców oraz Arki Noego. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych i państwowych w kraju oraz za granicą - mówiła Luiza Laskowska, dyrektorka Galerii BWA. - Dariusz Miliński był związany z naszą galerią przez 7 lat - był tu aranżerem wystaw, montażystą i dekoratorem - dodała dyrektorka.

Podczas wernisażu podkreślano, że jest to artysta niezwykły i bardzo często swoje dzieła przekazuje na aukcje charytatywne, gdzie cieszą się one dużym zainteresowaniem i osiągają wysokie ceny.

Podziwiam Dariusza Milińskiego za odwagę - od 50 lat maluje swój świat, robi swoje. Udowodnił wszystkim, że stanie się to, co sobie postanowił - będzie żył ze sztuki, jest konsekwentny - dodała Joanna Mielech z BWA.
Jestem bardzo wzruszony, dziękuję za liczne przybycie. Jak spojrzeć z perspektywy BWA na to, co robię, to jestem dziwnym przypadkiem. Zwykle BWA pretenduje do nowoczesnych, awangardowych historii, np. bananów, a takie obrazki, opowiadania to jest rzadkość w BWA - mówił z uśmiechem Dariusz Miliński. - Jestem malarzem, który tworzy swoje życie - dzięki temu mój świat się zmienia - wyznał artysta z Pławnej.

Wystawę można oglądać do 8 lutego 2020 r.

Twoja reakcja na artykuł?

24
77%
Cieszy
0
0%
Hahaha
5
16%
Nudzi
1
3%
Smuci
0
0%
Złości
1
3%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
103
Tak
75%
Nie
16%
Było blisko...
10%
 
Głos ulicy
Wielka dziura – wjechałem w nią 2 razy
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Inne wydarzenia
Przekroczył granice, skandal w Dubaju!
 
Kultura
Ponad Chmurami w Sobieszowie
 
Turystyka
Perełka odzyskuje blask – hotel Sanssouci w Karpaczu
 
Kultura
Sanie rogate – wczoraj i dziś
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group