Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 4823
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pół tysiąca osób uczciło niepodległość w biegu

Środa, 11 listopada 2015, 17:16
Aktualizacja: 17:18
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Pół tysiąca osób uczciło niepodległość w biegu
Fot. Tomek Raczyński
Około 500 osób pobiegło dzisiaj (11.11) w II Biegu Niepodległości, który wystartował z jeleniogórskiego Rynku, a metę miał na Placu Piastowskim w Cieplicach. Biegacze rywalizowali na dwóch dystansach: 10 i 5 km.

Tradycyjnie przed startem dla zawodników przygotowano profesjonalną rozgrzewkę. Po przemówieniu prezydenta Jeleniej Góry Marcina Zawiły przyszedł czas na pełną mobilizację, miłośnicy aktywnego trybu życia, którzy biegiem postanowili uczcić Święto Niepodległości ustawiali się do startu, a sygnał do rozpoczęcia rywalizacji dała wystrzałem z pistoletu Lucyna Kornobys – medalistka ostatnich mistrzostw świata z Kataru, która zdobyła tym samym kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie Niepełnosprawnych.

- Staram się regularnie biegać, trenuję głównie pod dłuższe dystanse, ale dzisiaj to taki ostatni bieg w tym sezonie – powiedział Przemysław Jasiniok z Jeleniej Góry, który uważa, że taka impreza jest fajnym sposobem na uczczenie Święta Niepodległości.

Plany są jak zwykle ambitne, chciałabym zrobić życiówkę. Rekordu trasy na pewno nie pobiję (43 minuty), ale chciałabym zejść poniżej 45 minut – wyznała Justyna Pomarańska. Biegam regularnie, stało się to moim uzależniemiem. Tak naprawdę wszyscy biegacze rywalizują ze sobą na trasie, a poza tym jesteśmy gronem fajnych, serdecznych znajomych – dodała biegaczka z Karpacza.
Od początku mocne tempo narzucił biegacz ze stolicy Polski – Jakub Nowak (czas: 31:40), który na metę przybył 78 sekund przed Andrzejem Witkiem ze Szklarskiej Poręby. Na najniższym stopniu podium stanął Maciej Dawidziuk ze Złotoryi. Blisko czołówki był Piotr Żyliński z Jeleniej Góry (5. miejsce) oraz Kornel Szymański z Jeżowa Sudeckiego (6. miejsce).

Wśród pań Angelika Mach pobiła rekord trasy ustanowiony przed rokiem przez Paulinę Janik, której w tym roku zabrakło na starcie. Biegaczka z Babic reprezentująca AZS UMCS Lublin pokonała dystans 10 km w czasie 38:08. Drugie miejsce zajęła Elżbieta Kowalewska ze Zgorzelca (czas: 41:19), a trzecie jeleniogórzanka Magdalena Masiewicz (43:44).

Pełne wyniki, w tym biegu na dystansie 5 km – dostępne na stronie: http://wyniki.datasport.pl/results1638/index.php

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group