Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8746
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pół miliona na oświetlenie dróg

Czwartek, 5 sierpnia 2010, 8:14
Aktualizacja: 8:15
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Pół miliona na oświetlenie dróg
Fot. Angela
Zakończyła się wymiana 154 latarni przy Alei Jana Pawła II na odcinku od ulicy Różyckiego do Wrocławskiej. Doposażono też uliczne oświetlenie przy Wzgórzu Wandy i ulicy Jeleniej. W najbliższym czasie kolejnych 40 nowych lamp stanie na sześciu ulicach w mieście.

Prace dotyczące wymiany i konserwacji ulicznych latarni na części al. Jana Pawła II trwały dwa miesiące. W sumie wymieniono 154 lampy, część istniejących też naprawiono i zakonserwowano. Koszt tych prac to 160 tys. zł.

Po trzy słupy oświetleniowe dostawiono również przy Wzgórzu Wandy i ulicy Jeleniej. W najbliższym czasie około czterdziestu nowych latarni stanie przy ulicach: Dembowskiego (8 szt.), Niećki (5szt.), Wrocławskiej (5 szt.), Okrężnej (9 szt.) Działkowicza (5 szt.) oraz Mieszka I (5 szt.), łącznie za około 400 tys. zł .

– Od dwóch lat, od kiedy w budżecie miasta przydzielane są pieniądze na ten cel, systematycznie staramy się wymieniać istniejące oświetlenie uliczne, które obecnie pozostawia wiele do życzenia. Często latarnie są mocno skorodowane, wiele z nich już nie działa. Szacujemy, że z inwestycjami tegorocznymi uda nam się wymienić około 10 procent wszystkich latarni ulicznych w Jeleniej Górze należących do miasta. W latach następnych chcemy to kontynuować – mówi Czesław Wandzel, dyrektor miejskiego zarządu dróg i mostów.

Koszt tegorocznych prac przy wymianie i naprawach oświetlenia w mieście to około pół miliona złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group