Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 12202
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Pokój ponownie rywalem Mroza

Niedziela, 25 sierpnia 2019, 11:04
Aktualizacja: Środa, 28 sierpnia 2019, 11:15
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Pokój ponownie rywalem Mroza
Fot. Przemek Kaczałko (archiwum)
Podobnie jak 4 lata temu, w jednomandatowym okręgu jeleniogórskim czeka nas starcie Krzysztofa Mroza (Prawo i Sprawiedliwość) oraz Jerzego Pokoja (Platforma Obywatelska). W 2015 roku zwyciężył przedstawiciel PiS. Na pewno nie będą to jedyni kandydaci do Senatu – czekamy jeszcze m.in. na ostateczną decyzję Bezpartyjnych Samorządowców czy Kukiz'15.

Kandydat Platformy Obywatelskiej wystartuje pod szyldem "Koalicji Obywatelskiej", a poza jego partią - poparcie ma też od Lewicy (SLD, Wiosna, Razem), choć nieoficjalnie ludzie związani z lewicowymi ugrupowaniami w Jeleniej Górze nie są z tego faktu zadowoleni. PSL również ma poprzeć kandydata KO do Senatu, choć w Jeleniej Górze partia ma znikome znaczenie na scenie politycznej. Ludowcy do Sejmu startują wraz z Kukiz'15, ale ugrupowanie znanego muzyka postanowiło, że do Senatu wystartuje samodzielnie.

Założenia są takie, że Lewica i PSL poprą moją kandydaturę, ale rozmowy odbywają się na szczeblu centralnym. Mam nadzieję, że tak będzie - powiedział Jerzy Pokój, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Senatu RP.

Rywalem aktualnego radnego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego będzie senator obecnej kadencji - Krzysztof Mróz (PiS), który 4 lata temu uzyskał więcej głosów od Jerzego Pokoja i Huberta Papaja (wówczas PO). Nieoficjalnie mówi się, że Bezpartyjni Samorządowcy postawią na kandydaturę Marka Obrębalskiego lub Huberta Papaja, zatem możliwa jest powtórka konfrontacji sprzed 4 lat.

Wybory do Sejmu i Senatu zaplanowano na 13 października 2019 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

26
25%
Cieszy
0
0%
Hahaha
6
6%
Nudzi
3
3%
Smuci
10
10%
Złości
60
57%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (115)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group