Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6754
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Pokaz świątecznych stołów – było co podziwiać

Piątek, 25 marca 2016, 8:29
Aktualizacja: 8:35
Autor: Krzysztof Tęcza
Region: Pokaz świątecznych  stołów – było co podziwiać
Fot. Krzysztof Tęcza
We wrocławskim Pasażu Grunwaldzkim odbyła się tegoroczna prezentacja tradycyjnych stołów wielkanocnych, palm i pisanek. Swoje wyroby prezentowały panie i panowie (tak, tak, do Kół Gospodyń Wiejskich należą także panowie!) z całego Dolnego Śląska. Nie zabrakło reprezentantów naszego regionu.

W prezentacji uczestniczyli przedstawiciele: Koła Gospodyń Wiejskich Borów, KGW „Buczynki”, KGW w Burkatowie, KGW Czerna, KGW Dobroszyce, KGW w Dębinie, KGW Działoszyn, KGW „Jodłóweczki”, KGW w Jaroszowie, KGW w Jugowie, KGW „Kury Domowe”, KGW „Kwisowianie” w Giebułtowie, KGW Kostrzyca, KGW Lubiechowianki, KGW w Lutomi Dolnej, KGW w Henrykowie Lubańskim, KGW „Pokolenie” w Pierstnicy, KGW Konradówka – Piotrowice, KGW „Rybniczanki”, KGW Sieroszowie, KGW w Siedlcu, KGW w Starej Górze, KGW Trzebicko, KGW w Mysłowie, KGW Wojcieszyn, oraz KGW Wróblowice.

Przygotowane stoły wielkanocne były tak kolorowe, różnorodne, ozdobione zarówno pisankami, barankami, zajączkami, jak i innymi ciekawymi ozdobami, że nie było osoby, która nie zatrzymała się choćby na chwilę by popatrzeć, skosztować ciasta, porozmawiać czy coś kupić. Oczywiście największym zainteresowaniem cieszył się wśród gości żurek z białą kiełbasą, wszelkiego rodzaju wędliny i wędzone mięsa oraz niezliczone rodzaje ciast i wypieków.
Podczas prezentacji jury konkursu oceniło zgłoszone koszyki wielkanocne, palmy i pisanki. W kategorii najpiękniejsza pisanka wielkanocna I miejsce zdobyło KGW z Działoszyna (pow. zgorzelecki), II miejsce KGW z Rybnicy (pow. jeleniogórski), III miejsce KGW z Henrykowa Lubańskiego (pow. lubański).

Prezentacja wielkanocna została zorganizowana przez Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego a nagrody wręczała wicemarszałek Ewa Mańkowska i dyrektor DODR Ryszard Czerwiński. Dodatkowo czas umilały zespoły folklorystyczne: Radośni, Działoszynianie, Leszczynki, Kwisowianie, Michalinki i Zagajnik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group