Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6486
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pokaz filmu “Jeziorak” i spotkanie z Jowitą Budnik

Wtorek, 5 maja 2015, 8:46
Aktualizacja: 8:48
Autor: Manu
Jelenia Góra: Pokaz filmu “Jeziorak” i spotkanie z Jowitą Budnik
Fot. Organizator
W najbliższy czwartek (7.05) o godz. 17.00 w kinie LOT rozpocznie się pokaz filmu “Jeziorak” (z 2014 r.) w reżyserii Michała Otłowskiego. Po projekcji odbędzie się spotkanie z aktorką wcielającą się w postać pani podkomisarz Izy Dereń – Jowitą Budnik. Wstęp wolny (obowiązują wejściówki do odebrania w ODK i kinie LOT).

“Jeziorak” to osadzony w realiach prowincjonalnej Polski kryminał mistrzowski, przywodzący na myśl najlepsze skandynawskie filmy tego gatunku. Grają: Jowita Budnik, Sebastian Fabijański, Łukasz Simlat, Mariusz Bonaszewski, Michał Żurawski oraz Agata Buzek.

Jowita Budnik na ekranie zadebiutowała mając 12 lat w “Kochankach mojej mamy” Radosława Piwowarskiego. Dużą popularność przyniósł jej udział w pierwszej polskiej telenoweli “W labiryncie”, w której wcieliła się w postać zbuntowanej pasierbicy jednego z głównych bohaterów (w tej roli Marek Kondrat). W latach 90. grała role epizodyczne w filmach polskich i francuskich oraz w wielu serialach, a także gościnnie występowała w Teatrach Ochoty i Powszechnym. W tym czasie zatrudniła się również w Agencji Aktorskiej Jerzego Gudejki, gdzie pracuje do dziś. Jest agentką m.in. Andrzeja Chyry. Przełomem w jej życiu zawodowym było spotkanie z Krzysztofem Krauzem, który w roku 2000 obsadził ją w jednej z głównych ról w swoim telewizyjnym filmie “Sieć” z cyklu “Wielkie rzeczy”. Wystąpiła również – w epizodach – w jego “Długu” oraz “Moim Nikiforze”. W 2005 Krauze oraz Joanna Kos-Krauze z myślą o niej napisali scenariusz filmu “Plac Zbawiciela”. Jowita Budnik zagrała kobietę upokarzaną i gnębioną przez męża i teściową. Jej rola spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem większości krytyków oraz jurorów 31. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, którzy przyznali jej nagrodę za pierwszoplanową rolę żeńską.W 2013 zagrała tytułową rolę w filmie Joanny i Krzysztofa Krauze “Papusza”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group