Zalogowanych: 7

Pojedynek Orlika z nutką grozy

Niedziela, 23 kwietnia 2017, 21:34
Aktualizacja: 21:36
Piłkarki trzecioligowego Orlika Jelenia Góra miały okazję rozegrać ligowe spotkanie na stadionie przy ul. Złotniczej, który diametralnie różni się od tego, na którym występują na co dzień – przy Lubańskiej. Na wzorowej murawie wicelider ostatniej klasy rozgrywkowej kobiet pokonał Piasta Nowa Ruda 3:1.

W pierwszej połowie jeleniogórzanki mimo optycznej przewagi nie potrafiły otworzyć wyniku spotkania, co udało się przyjezdnym w 15. minucie. Zagranie ręką w polu karnym Dagmary Dyzio skutkowało rzutem karnym, który wykorzystała Izabela Szymańska. Radość gości nie miała znaczenia po kolejnym kwadransie, kiedy to w starciu w polu karnym bramkarka Piasta ucierpiała i na jaw wyszły braki w organizacji rozgrywek, które mogły skutkować zagrożeniem zdrowia lub życia zawodniczki z Nowej Rudy. Natalia Muczyńska miała szczęście, że (przypadkiem) w okolicy były osoby potrafiące udzielić pierwszej pomocy, a następnie została odwieziona karetką pogotowia do szpitala. Lekarze w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej stwierdzili mocne stłuczenie trzech żeber po lewej stronie i podskórnego krwiaka, ale sytuacja, która na niemal 10 minut przerwała mecz, wyglądała bardzo groźnie. Trener Orlika tłumaczył po spotkaniu, że w regulaminie rozgrywek nie ma obowiązku zapewnienia ratowników medycznych podczas meczu i dla klubu byłyby to dodatkowe wydatki.

Po zmianie stron ofensywna gra Orlika w końcu przyniosła skutek. Drużynę gości rozbiły siostry Binieckie, które pomiędzy 60. a 72. minutą trzykrotnie pokonały rezerwową bramkarkę gości. Ostatecznie ekipa Roberta Stachowskiego pokonała Piasta 3:1 i utrzymała drugie miejsce w tabeli.

Orlik Jelenia Góra - Piast Nowa Ruda 3:1 (0:1)