Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 11365
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pojedynek młodych matematyków. Zmagania z zadaniami

Środa, 4 kwietnia 2012, 8:55
Aktualizacja: 8:56
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Pojedynek młodych matematyków. Zmagania z zadaniami
Fot. Organizator
Sześćdziesięciu trzech uczniów walczyło w finale XII Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z Jeleniej Góry i okolic, który odbył się w Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Jeleniej Górze.

Do etapu finałowego zakwalifikowało się 29 uczniów podstawówek tj.: SP 2, SP 3, SP 6, SP 7, SP 8, SP 10, SP 11, SP 13 z Jeleniej Góry, SP 1 ze Szklarskiej Poręby oraz 34 gimnazjalistów z Gim 1, Gim 2, Gim 3, Gim 4, Gim w ZSO nr 1 w Jeleniej Górze, Gim w Sosnówce, a także Gim w Mysłakowicach.

Uczniowie mieli do rozwiązania pięć zadań otwartych w czasie 90 minut. Komisja konkursowa składająca się z nauczycieli wspomnianych szkół ustaliła laureatów tego konkursu. Pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych zdobyli ex aequo Damian Benecki z SP nr 1 w Szklarskiej Porębie i Adrian Czuchaj z SP nr 11 w Jeleniej Górze. Drugą lokatę miejsce wywalczył Damian Pawłowski z SP nr 11 w Jeleniej Górze. Trzecie miejsce zajęła Paula Domańska z SP nr 2 w Jeleniej Górze, a czwarte miejsce przypadło Barbarze Białogreckiej z SP nr 6 w Jeleniej Górze.

W kategorii gimnazjów pierwsze miejsce ex aequo zajęły Anna Kołodziejczyk z Gimnazjum w Mysłakowicach, Bartosz Sójka i Aleksandra Świątkowska z Gimnazjum w ZSO nr 1 w Jeleniej Górze. Drugie miejsce ex aequo zdobyły Karolina Gławdecka z Gimnazjum nr 3 w Jeleniej Górze i Ewelina Joniec z Gimnazjum w ZSO nr 1 w Jeleniej Górze. Trzecie miejsce: ex aequo wywalczyli Kacper Cichosz z Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze oraz Marlena Hercuń z Gimnazjum w ZSO nr 1 w Jeleniej Górze, natomiast czwarte miejsce przyznano Darii Bumażnik z Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze.

Wszyscy laureaci konkursu, który miał miejsce 31 marca, otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez organizatorów konkursu tj. nauczycieli matematyki: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum w ZSO nr 1 oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Donald Tusk będzie dobrym premierem?

Oddanych
głosów
18
Tak
56%
Nie
33%
Ciężko powiedzieć
11%
Nie interesuję się polityką
0%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Wiadomości z miasta
spotkanie online 11 grudnia 2023
 
Aktualności
Zrobili animowane pociągi
 
Aktualności
Na Śnieżce już ponad metr śniegu
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group