Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 6057
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pogrzeb Waldemara Wiśniewskiego

Niedziela, 7 lutego 2021, 6:01
Autor: WAC
Jelenia Góra: Pogrzeb Waldemara Wiśniewskiego
Fot. WAC
Wczoraj (6.02) na nowym cmentarzu przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze odbył się pogrzeb zmarłego 30 stycznia w wieku 76 lat wiceprezesa Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych Waldemara Wiśniewskiego.

Waldemarowi Wiśniewskiemu w ostatniej drodze towarzyszyli członkowie rodziny, znajomi oraz przyjaciele. W gronie żałobników byli też samorządowcy, przedstawiciele organizacji zajmujących się pomocą osobom chorym i niepełnosprawnym. Nie zabrakło harcerzy ze Związku Harcerstwa Polskiego, z którym W. Wiśniewski był przez wiele lat związany.

Waldemar Wiśniewski urodził się 18 stycznia 1945 roku. Z zawodu był nauczycielem wychowania fizycznego. Od 21 lat pełnił funkcję przewodniczącego Koła Miejskiego Diabetyków, a od 5 lat kierował również Zarządem Rejonowym Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, koordynując działalność kół diabetyków w: Kowarach, Lubaniu, Zgorzelcu, Mysłakowicach i Jeleniej Górze. Był również członkiem Zarządu Głównego Polskiego Związku Diabetyków. Od 20 lat Waldemar Wiśniewski był również wiceprezesem KSON.

W Związku Harcerstwa Polskiego, przeszedł wszystkie szczeble funkcyjne od zucha aż do komendanta jeleniogórskiego hufca ZHP. Był również członkiem władz Dolnośląskiej Chorągwi ZHP. Posiadał stopień harcmistrza. Równolegle działał społecznie w PTTK, do którego wstąpił w roku 1966. Koncentrował się na pracy z dziećmi i młodzieżą w dziedzinie kolarstwa. Tę działalność prowadził także jako pracownik Młodzieżowego Domu Kultury. Interesował się wspinaczką oraz jaskiniami, stąd nowe koło PTTK, które założył i którym kierował do końca – nosiło nazwę „Grotołaz”.

Za swą działalność Waldemar Wiśniewski był wielokrotnie odznaczany i nagradzany. Najbardziej cenił sobie odznakę Przyjaciel Dziecka, Krzyż Za Zasługi ZHP oraz otrzymane na wniosek KSON-u Srebrny i Złoty Krzyże Zasługi. Decyzją wszystkich organizacji zrzeszonych w KSON został wyróżniony tytułem Wolontariusza Roku 2020. Srebrną Honorową Odznakę PTTK otrzymał w roku 1984, a Złotą w 1993. W roku 1980 uzyskał Srebrną Odznakę Zasłużony w Pracy PTTK z Młodzieżą, a w 2016 odznakę 50 lat w PTTK.

Twoja reakcja na artykuł?

3
3%
Cieszy
2
2%
Hahaha
3
3%
Nudzi
101
87%
Smuci
0
0%
Złości
7
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
365
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group