Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6715
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pogranicznicy zatrzymali 500 kg tytoniu bez akcyzy

Poniedziałek, 21 marca 2022, 12:17
Aktualizacja: 12:22
Autor: SG
Jelenia Góra: Pogranicznicy zatrzymali 500 kg tytoniu bez akcyzy
Fot. Straż Graniczna
Funkcjonariusze Straży Granicznej z Jeleniej Góry zatrzymali i zabezpieczyli 500 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich oznaczeń akcyzą skarbową o wartości ćwierć miliona złotych. Do sprawy zatrzymano także 59-letniego Polaka, którego funkcjonariusze SG znali z przestępczej działalności.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze wytypowali i zatrzymali do kontroli na jednej z dróg wylotowych z Kamiennej Góry auto dostawcze. Pojazd ten już wcześniej znany był funkcjonariuszom jeleniogórskiej placówki, ponieważ jego właściciel kilka miesięcy wcześniej zatrzymany został z nielegalnym tytoniem i pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Po zatrzymaniu auta i skontrolowaniu jego zawartości okazało się, że 59-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego przewozi 500 kilogramów krajanki tytoniowej. Nielegalny towar zapakowany był do 25 worków po 20 kilogramów każdy.

Krajanka tytoniowa została zabezpieczona, a funkcjonariusze SG z Jeleniej Góry wszczęli w tej sprawie postępowanie przygotowawcze, które nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu. Mężczyźnie za popełnienie przestępstwa karno-skarbowego grozi wysoka kara grzywny, a także kara pozbawienia wolności - informuje mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Twoja reakcja na artykuł?

3
30%
Cieszy
4
40%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
10%
Smuci
1
10%
Złości
1
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group