Piątek, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 2035
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pogranicznicy udaremnili przemyt kradzionych rzeczy

Wiadomości: Region
Czwartek, 29 marca 2018, 14:14
Autor: SG
Fot. Straż Graniczna
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Legnicy odzyskali skradziony motocykl, rowery oraz narzędzia elektryczne o wartości niemal 40 000 zł.

Na autostradzie A4 funkcjonariusze SG zatrzymali do kontroli pojazd marki Fiat Ducato na ukraińskich numerach rejestracyjnych. W przestrzeni ładunkowej auta ujawniono motocykl na niemieckich numerach rejestracyjnych, którego stacyjka była wyłamana, dwa rowery oraz narzędzia elektryczne.

Kierowca, 24-letni cudzoziemiec oświadczył, że nie posiada żadnych dokumentów od motocykla oraz nie wie czyją własnością są pozostałe przedmioty, ponieważ pojazd którego jest kierowcą należy do jego kolegi, a on miał dojechać na Ukrainę.

- Dzięki informacjom uzyskanym poprzez Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych ustalono, że wszystkie przedmioty pochodzą z kradzieży dokonanej na terytorium Niemiec. Obywatel Ukrainy został zatrzymany. Szacunkowa wartość odzyskanych przedmiotów wynosi prawie 40 000 zł. Czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki SG w Legnicy – informuje kpt. SG Rafał Potocki, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group