Poniedziałek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7833
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pogonili drezyny z Karpacza

Wiadomości: REGION
Czwartek, 4 grudnia 2008, 8:31
Aktualizacja: Piątek, 5 grudnia 2008, 8:23
Autor: TEJO
Fot. Mar
W kurorcie pod Śnieżką nie chcą już największej atrakcji turystycznej sprzed dwóch lat: Karkonoskich Drezyn Ręcznych. Pracownicy starostwa jeleniogórskiego wyrwali kłódki z dworca w Karpaczu i wyrzucili ze środka eksponaty zbierane przez działaczy KDR. Burmistrz Karpacza zastrzegł, że dworca nie przejmie, póki są tam drezyniarze.

Płonne okazały się dla miłośników drezyn ręcznych nadzieje związane z przejęciem zniszczonego budynku karpackiego dworca przez samorząd powiatowy. W październiku odbyła się tam prezentacja Kolei Karkonoskiej, która miałaby zacząć jeździć na nieużywanych od 2000 roku torach.

Za takim rozwiązaniem są gminy Podgórzyn, Mysłakowice, Kowary, Kamienna Góra oraz Miasto Kowary i Kamienna Góra, przez które przebiega zamknięte torowisko. Przystąpiły do porozumienie zawartego z Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego w sprawie przejęcia na rzecz samorządów, znajdujących się na terenie Województwa Dolnośląskiego linii kolejowych nr 308 Jelenia Góra - Kamienna Góra oraz 304 Mysłakowice - Karpacz, turystycznego wykorzystania przejętej infrastruktury oraz ponownego uruchomienia przewozów towarowych i pasażerskich.

Sygnatariuszami listu intencyjnego są również Związek Gmin Karkonoskich i KDR - Karkonoskie Drezyny Ręczne. Na pomysł napisania listu intencyjnego wpadł Rafał Gersten, autor Projektu Rewitalizacji Kolejki Karkonoskiej, twórca Karkonoskich Drezyn Ręcznych, atrakcji Karpacza wyróżnionej w konkursie na najciekawszy produkt turystyczny 2006 roku i pełnomocnik samorządów skupionych wokół idei stworzenia samorządowej kolejki turystycznej. Podpisania tego porozumienia odmówił burmistrz Karpacza.

– Czy przystąpimy do tego projektu? Nie wiem, najpierw musimy z głową przejąć dworzec od starosty, ja chcę go skomunalizować, a nie przejmować jako darowiznę – wyjaśnił samorządowiec w październiku, podczas prezentacji Kolei Karkonoskich. Teraz wyszło szydło z worka i okazało się, że władza w Karpaczu kolei nie chce.

– Od trzech lat zabiegałem o przekazanie dworca kolejowego w Karpaczu na rzecz samorządu. Wreszcie udało się do tego doprowadzić. Dwa tygodnie temu udostępniłem starostwu klucze do dworca w celu protokolarnego umożliwienia przekazania dworca przez PKP. W poniedziałek pracownicy starostwa pod moją nieobecność zerwali kłódki i powyrywali zamki, którymi zabezpieczyłem obiekt i wystawili na peron eksponaty, które zbierałem latami, i pozostawili je bez zabezpieczenia. Pozbycia się drezyn z dworca zażądał od starostwa burmistrz Malinowski grożąc, że nie przejmie dworca, dopóki są tam drezyniarze – mówi Rafał Gestern.

Postawę samorządu pod Śnieżką trudno zrozumieć porównując ją z innymi podobnymi sytuacjami w Polsce. Podczas gdy starostwo ostrzeszowskie własnymi siłami i środkami kreuje kolej drezynową wzorując się na przykładzie KDR, władze Karpacza wykorzystują cały arsenał środków administracyjnych i swój personel przeciwko inicjatywie na swoim terenie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (58) Dodaj komentarz

~EM 4-12-2008 9:32
Burmistrz Karpacza sam nie wie czego chce. Ciekawe czy po wyrzuceniu drezyn przejmie ten dworzec?
~ 4-12-2008 10:18
Dziwne bo ludzie na zachodzie wręcz zabijają się aby pośmigać na takich drezynach i to wcale nie za małe pieniądze... Nie rozumiem intencji niektórych ludzi w naszym kraju.
~ABE 4-12-2008 10:51
Znając "układy" panujące w Karpaczu rodzinnym folwarku Pana Malinowskiego, ma on już jakieś konkretne plany dotyczące budynku dworca i nikt nie będzie mu bruździł :)
~góral karkonoski 4-12-2008 10:52
Karpaczanie jak czuję i tak wybiorą ponownie na burmistrza spryciarza Malinowskiego a na obecnego starostę Włodygę też zagłosują, bo Karpacz jest mocno lewicowy. Tak już zostanie na dlugie ,długie lata.
~LuLu 4-12-2008 11:21
Szczerze mówiąc, to wku*** się, czytając to. Co to za metody ?? Burmistrz zażądał, więc TAK MA BYĆ ?? No chyba bym mu pokazała, jakie DLA MNIE są jego kompetencje i on sam we własnej osobie... SZKODA...
~ 4-12-2008 11:34
gersten dobrze ci tak- twoja mamuska na radzie miasta tak strasznie bronila malinowskiego. to teraz masz ahahahahaah
~cynk 4-12-2008 11:40
trudno to zrozumieć że Karpacz wszelkimi swoimi działaniami robi sobie czarny PR... najpierw ogromne hotele których nikt nie chce w Karpaczu oprócz Pana Burmistrza... a teraz drezyny... wszytko co słychać o Karpaczu w ostatnich latach to to że jest to miasto coraz bardziej olewajace mieszkańców a wspierające kilku zewnętrznych inwestorów... smutne to i zupełnie niezrozumiałe... jak tak dalej pójdzie Karpacz będzie tak samo zasyfiałym miastem jak Zakopane pogrążone w ogromnym chaosie turystycznym... bez ładu i składu... nie będzie tu turystów tylko goście konferencyjni wielkich hoteli, którzy przyjadą do Karpacz się upić..
~Energo 4-12-2008 12:17
Mi to pachnie jakimś przekrętem. Podejrzewam, że pan burmistrza na budynku dworca lub przyległym terenie zamierza nieco "zarobić". Być może nawet komuś już obiecał ten teren i nawet otrzymał "odstępne" więc dalej brnie w swojej niezrozumiałej dla całej reszty decyzji.
~xxx 4-12-2008 13:23
Proponuje pogadać z mieszkańcami Karpacza i wyrzucić prezydenta. Przez tyle czasu dworzec stał i niszczał. Nic nie zrobił. Jak ktoś się za dworzec wziął, zaczął rozmawiać itd to chce tą osobę wyrzucić. Prezydent Karpacza to chyba chory człowiek. Trzeba go odsunąć od władzy. Będzie to dobre nie tylko dla turystów ale i mieszkańców. A może prezydent Karpacza ma znajomych którzy zajmują się przewozami osób busami? może dlatego mu ta kolej nie na rękę.
~alex 4-12-2008 13:27
Karpacz to dziura którą odwiedza w większości "biedny gość",brak rozrywek powoduje że może zaoferować tylko Śnieżkę.Trochę za mało jak kurort mający robić kasę.I tak wszyscy dłubia(w porównaniu np.z Wisłą)i dłubać bedą.Porządne disco tam zrobić a nie drezyny dla dziadków co każdą zł trzy razy oglądają.Tu musi nastapić wymiana turystów na bogatszych
~Astra gsi 4-12-2008 13:29
Wszystko kiedys było piekne a Teraz ruina
~Rozczarowany 4-12-2008 14:10
Na całym świecie stawia się na kolej, tym bardziej miejscowości żyjące z turystyki.U nas się robi zawsze odwrotnie dlaczego nie bierzecie z zachodu dobrych wzorców.Jak tak dalej pójdzie to ulice w Karpaczu zaczniecie budować napowietrzne ha,ha.Zamiast ograniczać do minimum ruch samochodów ,władze Karpacza robią wszystko odwrotnie.Już teraz turyści przechadzają się miedzy kilometrowymi korkami samochodów.Jeszcze niech będzie ogólno dostępna możliwość wjeżdżania samochodem prosto na Śnieżkę , wszystko dla zadowolenia tzw pseudo turystów !!! Mieszkańcy Karpacza skorzystajcie ,że swoich wyborczych możliwości i odwołajcie takiego burmistrza jak najszybciej.
~zuo 4-12-2008 14:27
Makabra! Dlaczego to, co w innych częściach kraju może funkcjonować, u nas nigdy nie dochodzi do skutku? Co to ma wogóle znaczyć z wyłamywaniem zamków i wyrzucaniem dorobku na zewnątrz bez wiedzy właścicieli?! Dlaczego projekt, który dostał nagrodę nagle jest absolutnie nie na miejscu?
~Andrzej O. 4-12-2008 14:44
Szanowni Internauci, uprzejmie Was proszę o wypełnienie niniejszej ankiety > http://www.ebadania.pl/60bb146f41973ff2 jest w pełni anonimowa, dotyczy mojej pracy magisterskiej, której temat brzmi - Koncepcja przewozów pasażerskich na trasie Jelenia Góra - Karpacz. Sprawę poruszaną w artykule na razie pozostawię bez komentarza. Z góry dziękuję za wypełnienie ankiety i pozdrawiam!
~+ 4-12-2008 15:29
Mieszkam nad samymi torami w Mysłakowicach i nie zależy mi na reaktywwowaniu tej lini. Co więcej, jestem pewny, że ta linia nigdy nie będzie uruchomiona. O ile tory między stacjami są w nienajgorszym stanie (nie licząc"krzaczorów" i drzewek na nich rosnących) to rozjazdy są wszystkie do wymiany. Myślę, że urządzenia sterujące są też do odbudowy. Na to trzeba znaleź wór pieniędzy. Kto te pieniądze wyłoży? Pan Gestern? I po co? By w sezonie dwa razy dziennie przejechała ciuchcia z jednym wagonikiem i z dwoma pasażerami w środku. A to nie wszystko. Trzeba też wyłożyć pieniądze na obsługę. Nie tylko na maszynistę i konduktora ale na obsługę torowisk i całą infrastrukturę. Na pewno na utrzymanie ta kolejka nie zarobi. Uważam, że burmistrz Karpacza jest realistą i pieniędzy na to nie da. A realnie... Będzie jeszcze jedna ścieżka rowerowa. Zdrowiej i taniej.
~Krycha 4-12-2008 15:55
Pozwolę sobie zacytować artykuł, jaki znalazłam na infokolej.pl. "W kurorcie pod Śnieżką nie chcą już największej atrakcji turystycznej sprzed dwóch lat: Karkonoskich Drezyn Ręcznych. Pracownicy starostwa jeleniogórskiego wyrwali kłódki z dworca w Karpaczu i wyrzucili ze środka eksponaty zbierane przez działaczy KDR. Burmistrz Karpacza zastrzegł, że dworca nie przejmie, póki są tam drezyniarze.Płonne okazały się dla miłośników drezyn ręcznych nadzieje związane z przejęciem zniszczonego budynku karpackiego dworca przez samorząd powiatowy. W październiku odbyła się tam prezentacja Kolei Karkonoskiej, która miałaby zacząć jeździć na nieużywanych od 2000 roku torach. Za takim rozwiązaniem są gminy Podgórzyn, Mysłakowice, Kowary, Kamienna Góra oraz Miasto Kowary i Kamienna Góra, przez które przebiega zamknięte torowisko. Przystąpiły do porozumienie zawartego z Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego w sprawie przejęcia na rzecz samorządów, znajdujących się na terenie Województwa Dolnośląskiego linii kolejowych nr 308 Jelenia Góra - Kamienna Góra oraz 304 Mysłakowice - Karpacz, turystycznego wykorzystania przejętej infrastruktury oraz ponownego uruchomienia przewozów towarowych i pasażerskich. Sygnatariuszami listu intencyjnego są również Związek Gmin Karkonoskich i KDR - Karkonoskie Drezyny Ręczne. Na pomysł napisania listu intencyjnego wpadł Rafał Gersten, autor Projektu Rewitalizacji Kolejki Karkonoskiej, twórca Karkonoskich Drezyn Ręcznych, atrakcji Karpacza wyróżnionej w konkursie na najciekawszy produkt turystyczny 2006 roku i pełnomocnik samorządów skupionych wokół idei stworzenia samorządowej kolejki turystycznej. Podpisania tego porozumienia odmówił burmistrz Karpacza. – Czy przystąpimy do tego projektu? Nie wiem, najpierw musimy z głową przejąć dworzec od starosty, ja chcę go skomunalizować, a nie przejmować jako darowiznę – wyjaśnił samorządowiec w październiku, podczas prezentacji Kolei Karkonoskich. Teraz wyszło szydło z worka i okazało się, że władza w Karpaczu kolei nie chce. – Od trzech lat zabiegałem o przekazanie dworca kolejowego w Karpaczu na rzecz samorządu. Wreszcie udało się do tego doprowadzić. Dwa tygodnie temu udostępniłem starostwu klucze do dworca w celu protokolarnego umożliwienia przekazania dworca przez PKP. W poniedziałek pracownicy starostwa pod moją nieobecność zerwali kłódki i powyrywali zamki, którymi zabezpieczyłem obiekt i wystawili na peron eksponaty, które zbierałem latami, i pozostawili je bez zabezpieczenia. Pozbycia się drezyn z dworca zażądał od starostwa burmistrz Malinowski grożąc, że nie przejmie dworca, dopóki są tam drezyniarze – mówi Rafał Gestern. Postawę samorządu pod Śnieżką trudno zrozumieć porównując ją z innymi podobnymi sytuacjami w Polsce. Podczas gdy starostwo ostrzeszowskie własnymi siłami i środkami kreuje kolej drezynową wzorując się na przykładzie KDR, władze Karpacza wykorzystują cały arsenał środków administracyjnych i swój personel przeciwko inicjatywie na swoim terenie." I co wy na to?
~karpaczanin 4-12-2008 16:22
Straszna mi to atrakcja turystyczna była, przejażdżka drezyną po 20metrowym odcinku torów. Od początku ta "atrakcja" mnie śmieszyła i nie tylko mnie.
~Cytuję: 4-12-2008 16:47
Burmistrz: ja chcę go skomunalizować, a nie przejmować jako darowiznę. Koniec cytatu i komentarz: To proste. Komunalizacja jest bezwarunkowa, czyli burmistrz może z dworcem zrobić, co zechce np.sprzedać, zaś darowizna jest warunkowa. Można ja odwołać w przypadku wykorzystania dworca w sposób inny niż cel publiczny zadeklarowany przez samorząd. Andrzeju O! Chcesz kupić dworzec???
~Andrzej O. 4-12-2008 17:13
do plusika: w życiu niczego nie można być pewnym :) a propos ścieżki rowerowej to mam pytanie: ilu ludzi, w Twojej opinii, przyjezdza do Karpacza rowerem, a ilu (auto)busem? :)
~Zbigniew Leszek 4-12-2008 17:18
Oprócz hoteli potrzeba też atrakcji turystycznych - myli się pan Malinowski myśląc, że najważniejszą atrakcją dla Karpacza jest- Śnieżka. Polecam zaglądną jak można zabawić turystę i zadbać o KOLEJ inaczej - tu niedaleko nas w Zittau - www.soeg-zittau.de/cms/
~Andrzej O. 4-12-2008 17:33
do plusika: w życiu niczego nie można być pewnym :) a propos ścieżki rowerowej to mam pytanie: ilu ludzi, w Twojej opinii, przyjezdza do Karpacza rowerem, a ilu (auto)busem? :)
~s. 4-12-2008 17:46
Jak nie wiadomo o co chodzi - to chodzi o pieniądze.
~Andrzej O. 4-12-2008 17:48
do plusika: w życiu niczego nie można być pewnym :) a propos ścieżki rowerowej to mam pytanie: ilu ludzi, w Twojej opinii, przyjezdza do Karpacza rowerem, a ilu (auto)busem? :)
~muminek 4-12-2008 17:59
i jeszcze tych eksponatów nie rozkradli???? uczciwe to miasto KARPACZ
~karpaczanin! 4-12-2008 18:28
de gustibus non est disputandum. Twoje prawo ale jesteś w mniejszości, bo mnie i innych turystów cieszyło. Chyba, że Twoje "śmieszyło" oznacza to samo, bo rzeczywiście przy tej jeździe dużo było śmiechu. My ten odcinek 200 metrów pokonaliśmy 15 razy i ubawiliśmy się przy tym setnie ale z tego, co wiem jest plan przedłużenia linii. Tylko kiedy to nastąpi przy takim podejściu władz miasta i starostwa???
~MK 4-12-2008 18:38
SOK jest formacją Polskich Linii Kolejowych S.A. Nie mają nic wspólnego z dworcami tylko z torami. Poza tym dworzec był już własnością starostwa więc, co? Starosta zlecił interwencję na swoim mieniu służbie ochrony zewnętrznej firmy? Było oficjalne zlecenie? Jakiej treści? Skoro PKP przekazało już dworzec, to nic im do tego. A swoją drogą, co malinowskiemu przeszkadzały te graty? Już jutro zacznie remontować dworzec, czy jak? Przecież KDR zabezpieczało ten obiekt przed dewastacją i to za darmo. To teraz trza będzie zatrudnić kogoś do pilnowania. O to chodziło? Następne stanowisko pracy dla wiernego wyborcy?
~Tee 4-12-2008 18:51
a co na to podziwiany i ulubiony Starosta Jeleniogórski?
~grassmen 4-12-2008 19:31
Do kogoś od ścieżek rowerowych: Ile będzie kosztowało zrobienie na miejscu torów ścieżki rowerowej?? za darmo się zrobi?? za darmo się będzie o nią dbało ?? DALEJ: Przecież chodzi tu ewidentnie o usunięcie torów! teraz nie można budować na działkach które są w pobliżu torów ponieważ trzeba zachować odpowiednią odległość od torowiska jak zrobimy tam ścieżkę rowerową to np przy wjeździe do Karpacza może powstać wielka stacja paliw sięgająca aż do torowiska. Pan Malinowski wziął już za to w łapę więc nie da się tak bardzo spławić. A i późniejsze udziały się przydadzą. Żeby dać burmistrzowi który i tak sprzeda dworzec, troszkę odpocząć to zastanówmy się dlaczego tak bardzo przeciwny temu projektowi jest P. Pokój wielkie guru Karkonoszy i sejmiku, a może zrobić sobie na dworcu kolejny "sallun" western city ??? albo pokierować sobie kolejką na gumowych kołach ludzi nie do Karpacza a do ścięgien ??? Sprawa strasznie śmierdzi ludzie odwołacie tą władze bo zniszczą wszystko co stanie im na drodze. Moim zdaniem Karpacz pada na pysk i to strasznie, nawet nie wiecie jak się cieszę że już tam nie mieszkam ... A do Karpaczanina : jak nie da się dalej to dobre i 20 m nie chodzi o dł chodzi o fakt i pomysł na atrakcję Karpacza masz lepszą ????
~heino 4-12-2008 19:58
po prostu skandal. To nie chodzi o drezyny, ale o bezmyślne, dyletanckie podejście do historii, do dziedzictwa tej pięknej - nadal krainy. Najlepiej zniszczyć to co jeszcze zostało, tak działajcie dalej, a bedziecie w drewniakach latać po błocie - jak za Uralem sowieci
~Andrzej Olszewski 4-12-2008 20:38
Zapraszam mieszkańców Karpacza i okolic do wypełnienia ankiety =>>>> http://www.ebadania.pl/77e7890237b63f3f obie te ankiety zostaną wykorzystane przy pisaniu pracy magisterskiej na temat Koncepcji przewozów pasażerskich na trasie Jelenia Góra - Karpacz. z góry dziękuję za wypełnienie ankiety. p.s. do "cytuję": nie chce kupić dworca, proszę przeczytać chociaż wstęp do ankiety. pozdrawiam.
~mlm 4-12-2008 21:14
podziwiam KDR za determinację ale ludzie myślę że w tej chwili nie chodzi już o dworzec ale o zasady,,,co się wyprawia w tym Karpaczu...jak władze moga postepować w ten sposób
~kola 4-12-2008 21:14
Kandydat namaszczony na dyrektora największego hotelu bierze wszystko !!! Ha, ha, ha. Funduszy na remont można szukać skutecznie w europejskich programach pomocowych, ale trzeba chcieć !!!!
TEJO 4-12-2008 21:54
ośmielam się zauważyć, że podany przez "krychę" tekst jest przedrukiem mojego artykułu z Jelonki. Jeśli infokolej.pl uczyniła to bez podania źródła, popełniła przestępstwo:-) z szacunkiem Konrad Przezdzięk
~Tee 4-12-2008 22:05
Do TEJO: chyba nikt o Tobie nic złego nie pomyślał. Ja na pewno nie. Jeśli już to o kolei. :-) Z szacunkiem Tee
~Matrix 4-12-2008 22:09
Z tego co wiem to CBA interesuje się władzami Karpacza i to jest tylko kwestia czasu jak się komuś dobiorą do d...... - a powinni zwłaszcza zbadac przetargi na nowe hotele oraz stara sprawę na wybudowanie w kurorcie paskudnej Biedronki co szpeci czału wjazd do pięknego Karpacza
~:) 4-12-2008 22:50
Najbardziej Podziwiany Starosta Roku 2008 w akcji:)
~Sabath 4-12-2008 23:06
też coś o tym wiem ...
~xxx 4-12-2008 23:29
Rozkład na bahn.de jest częściowo nieaktualny. Gdyby was naszła ochota kupić duży sieciowy rozkład jazdy za około 60 zł to też czasem nie kupujcie. Bo więcej tam jest już tabel nie aktualnych niż aktualnych. Rozkład jazdy na swojej stronie oficjalnie podały również Koleje Mazowieckiem, oraz koleje Czeskie. Można ściągnąć bezpłatnie tabele z rozkładem jazdy.
~grr 4-12-2008 23:35
na szczescie nie rozumiem o co ostatecznie chodzi, to dobrze, bo pewnie bym sie zdenerwowal :-)
~+ 5-12-2008 0:52
Do Andzreja O. Do Karpacza samochodem jedzie się 15 min. Myślę, ze koleją jechalo by się co najmniej 30 min. To kto koleją będzie jeździł. Oczywiscie rower nie jest alternatywą dla koleji czy samochodu. Natomiast ścieżka rowerowa na torach (bardzo widokowa trasa) tylko uzupełniła by istniejącą sieć ścieżek. Jeżeli decydenci policzą koszt uruchomienia i eksploatacji to na pewno tej kolei nie uruchomią. Może dojazdy koleją by się sprawdziły gdyby dworzec w Karpaczu był np pod wyciągiem. Dla niezorientowanych - dworzec jest na początku Karpacza i do atrakcji (wyciagi, krzesełka, knajpki, szlaki tyrystyczne) jest jeszcze kilka kilometrów piechotą. I wg mojej wiedzy do ruchu pasażerskiego, kolejowego dopłacają i w Polsce i w Niemczech i we Francji, na całym świecie. Tylko przewozy towarowe o dużej intensywności uzasadniały by uruchomienie tej lini. Oczywiście budowa ścieżki rowerowej też kosztuje. Ale na pewno mniej będzie kosztowało jej utrzymanie. A w ogóle to mi się nie spieszy.
~ 5-12-2008 1:13
~Do + 5-12-2008 9:01
Polecam lekturę znawco tematu: http://www.zm.org.pl/?a=drezyny_i_kolejki-07, http://www.zm.org.pl/?a=polczyn-zlocieniec, http://www.drezyny.karpacz.pl/foto/pkk.pdf
~Szumek 5-12-2008 9:12
Jak nie wiadomo o co chodzi to zazwyczaj o kase ja bym sie przypatrzył panu burmistrzowi
~=) 5-12-2008 9:35
Karpacz i tak zginie w korkach; hotele sie buduja a o modernizacji ciągów komunikacyjnych cisza - ah nie no deptak ma byc tylko, że to nie odciązy miasta; ręce opadaja no ale zgodnei ze słowami samego pana burmistrza"jak sie nie podoba, to zawsze moża sie przeprowadzić do Ścięgien" zupełny brak poparcia dla inicjawtyw mieszkańców z mniejszym zasobem finansowym, nie masz milionów nic nei załatwisz; pozdrawiam
~Do + 5-12-2008 12:26
Polecam, mój artykuł w listopadowym numerze ,,Biuletynu Jeleniogórskiego,, na temat tego rozwiązania czyli zamiany torowiska na drogę rowerową - nasze Izersko-Karkonoskie Towarzystwo Rowerowe jest PRZECIWNE temu rozwiązaniu, a dlaczego zapraszam do lektury . Zbigniew Leszek Prezes I-KTK-N
~ja5 5-12-2008 13:12
Karpacz w odróznieniu od zakopanego jest miejscowoscią gdzie nie ma z tylu snobów i nie ma takiej trzody ze jeden bogatszy przd drugim szpanuje.Jest bardzo fajnie polozony..Ma swoje atrakcje tak samo jak i zakopane.wiec moim zdaniem kolej powinna być tak samo jak i do szklarskiej poręby.Ale...W karpaczu buduje sie hotel bardzo duzy (na wzgórzu jadąc do światyni Wang) na 1500 psób ale podobnoz to jest prywatny przedsiębiorca.Przegladnąłem strone o niemieckim zittau i moznaby uruchomic kolej do krapacza własnie pociagami na węgiel.Na pewno duzo ludzi by z takiej atrkacji skorzystało.Bo nie wszyscy przyjezdzja wypasionymi brykami i melduja sie w hotelu na 1500 osób.a własciciel drezyn moim zdaniem duzo zrobił odrestaurowując dworzec i uruchamiajac drezyny jako atrakcje wiec nie rozumiem po co niszczyc gdy ktoś rozwija jakas inwestycjęWidocznie Pan burmistrz chce zrobic drugie zakopane gdzie "cepry dudki przywiezą" ale to chyba nie tędy droga.
~Maciekk 5-12-2008 15:04
ja nie chcę tam drezyn, ja chcę śmigać pociągiem!!
~maciekk 5-12-2008 15:13
Jak zwiną tory, postawią stację benzynową a dworzec sprzedadzą, to nei pojeździsz. ;D
~m 5-12-2008 16:05
i tak w tym Karpaczu nic sie nie dzieje....caly czas tylko towarzystwo wzajemnej adoracji a jak juz cos zrobisz to szybciutko wybija Ci to z glowy... nie ma klimatu sprzyjajacego inicjatowym... chyba ze to inicjatywa burmistrza :) (chociaz on malo kiedy sie wychyla z czyms wartym zauważenia) i skonczy sie tak ze juz nikt do nas nie bedzie przyjezdzal, bo nudą wieje na odleglosc....A co jest najsmieszniejsze: oni sa tacy dumni z siebie, tyle dla miasta zrobili... brak słow
~wkurzony 5-12-2008 20:23
oczywiście Karpacz może nie jest najlepszym polskim kurortem ale ma ku temu warunki które marnuje nie kto inny niż burmistrz bo kto tu rządzi w końcu?? jak to zwykle bywa w naszym pieknym kraju samodzielną inicjatywę zapaleńca który poświęca temu przedsięwzięciu czas, zdrowie i każdy grosz (bo nie wygląda aby był bogaczem) tłamsi się w zarodku wszystkimi nielegalnymi rządowymi siłami i jak tu z tego nie wysnuć wniosku że szanowny pan tfu burmistrz nie chce na tej ziemi postawić przy pomocy jakiegoś inwestora hotelu, stacji czy obiektu handlowego łykając przy tym sporą dawkę kasy jak to było w przypadku gołębiewskiego i kilku innych obiektów!!! takich powinno się wieszać a wcześniej jeszcze wykastrować!
~Tee do P. Moderatora 5-12-2008 20:39
<i> zaraz to zrobię, przepraszam, mam nawał zajęć:-) </i>
~Tee 5-12-2008 21:57
<i> nie ma sprawy </i>
~Tee 5-12-2008 22:14
<i> postaramy się zwalczyć, o ile się uda - pozdr. </i>
~mis 5-12-2008 22:31
<i> ok, spoko </i>
~olo 6-12-2008 16:45
To sprawa dla Pani Jaworowicz już widzę płaczącego Gerstena i złego Maliniaka to wszystko to skandal . Jeszcze raz do TV z tym
~Karpaczanin 6-12-2008 18:37
Mi ten drezyna na płaczka nie wygląda. Raczej na gościa, co ma kohones w przeciwieństwie do tych, którzy wiedzą ale nie powiedzą.
~Tomek D. z Gdyni(ZSM-klasa III TM)) 6-12-2008 22:22
Moim zdaniem ktoś (czytaj Burmistrz) chce wysiudać ludzi z KDR, przejąć dworzec, ulokować tam jakiegoś swojego człowieka i zwyczajnie kręcić lody na boku. Szkoda,że taki produkt turystyczny jest torpedowany. W normalnym kraju jest to niedopuszczalne. Proponuję zorganizować referendum i wysadzić Burmistrza na boczny tor-będzie bliżej kolei!!!
~ 11-02-2016 12:45
KO
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group