Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 6424
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pogodzić pracę z macierzyństwem

Sobota, 27 marca 2010, 11:47
Aktualizacja: 11:49
Autor: Martyna
JELENIA GÓRA: Pogodzić pracę z macierzyństwem
Fot. Martyna
Elastyczne i alternatywne formy zatrudnienia w odniesieniu do kobiet, które są bezrobotne lub wracają na rynek pracy po urodzeniu dziecka – to temat otwartej konferencji, jaką zorganizował wczoraj Wydział Techniczny Kolegium Karkonoskiego w Jeleniej Górze.

Statystki pokazują, że stopa bezrobocia w Polsce w 2009 roku wzrosła do 9,5 procent. W samej Jeleniej Górze prawie 3,5 tys. kobiet poszukuje pracy. Większość z nich chce łączyć pracę z wychowywaniem dzieci.

Jednak według statystyk aż 63 procent matek, gdyby mogło, wolałoby skoncentrować się jedynie na wychowywaniu dzieci. – Jeśli zostanę matką, po urodzeniu dziecka będę chciała wrócić do pracy, jeżeli stare stanowisko będzie na mnie jeszcze czekać. Statystyki są jednak zatrważające. Młode matki mają mniejsze szanse, żeby znaleźć godne ich wykształcenia zatrudnienie. Przyszłam na konferencję, bo chciałam się dowiedzieć jakie opcje będę miała, gdy w przyszłości zdecyduję się na macierzyństwo – powiedziała Asia Parzybut, studentka drugiego roku filologii polskiej KK.

Pogodzenie obowiązków macierzyńskich i pracy zawodowej ułatwiają m.in. nowe formy zatrudnienia, jak np. telepraca. Wypromowanie, tych właśnie możliwości zatrudnienia było głównym celem konferencji. Choć w urzędzie pracy co roku coraz więcej kobiet i mężczyzn rejestruje się jako osoby bezrobotne, zainteresowanie konferencją było niewielkie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group