Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 5628
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Poezja śpiewana w Sobieszowie

Czwartek, 19 listopada 2015, 7:33
Aktualizacja: 7:35
Autor: MDK "Muflon"
Jelenia Góra: Poezja śpiewana w Sobieszowie
Fot. MDK "Muflon"
Już w sobotę (21.11) o godz. 17.00 w Miejskim Domu Kultury „Muflon” odbędzie się koncert Muzyki Poetyckiej „Pamiętasz była jesień” z cyklu „Scena Bliżej Nas”. Wstęp jest wolny.

Wystąpią: śpiewająca poetka Barbara Pachura i Mariusz Bujak wraz z uczestnikami Klubu Muzycznego „Pozytywka” z Bielawy: Antoś i Kuba Smuk, Radek Zawada, Ala Hordyj, Ola Żuławnik, Asia Bełtowska, Wiktoria Kardasz i Maja Szczepaniak oraz laureaci VII edycji Konkursu Piosenki Polskiej „Głosowisko” organizowanego przez MDK „Muflon”: Natalia Lis, Piotr Marciniak, Katarzyna Kasprzak, Julia Żywiska i Kacper Kozłowski.

Barbara Pachura - śpiewająca poetka, wykonuje głównie swoje utwory oraz poetów takich, jak: Aneta Oczkowska, Barbara M. Malinowska, Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki, czy Vĕra Kopecká. Ze swoimi recitalami gościła m.in. w Zamku Krasków, Zamku Książ, Zamku Na Skale oraz w Opolu, Nowej Rudzie, Wałbrzychu, Warszawie, Police nad Metuji, Bromuov, Praga, czy też Evergem (Belgia). Jej płyta „Mój magiczny świat” jest przetłumaczona na język czeski i promowana w Czechach.

Otrzymała brązowy krzyż zasługi od Prezydenta RP za swoją działalność oraz nagrodę dziennikarzy „Jurek 2006” dla wyróżniającej się osobowości powiatu dzierżoniowskiego. Założycielka Klubu Miłośników Poezji Śpiewanej „Pozytywka” przy MBP w Bielawie (2001 r.). Wcześniej współprowadziła z bratem Adamem kluby ”Piwniczna Izba” w Bielawie oraz „Poetycka Stajnia” w Dzierżoniowie. W 2014 r. na Uniwersytecie Wrocławskim została obroniona praca licencjacka na jej temat ”Kulturalna działalność Barbary Pachury w powiecie dzierżoniowskim”.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group