Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 2571
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Poezja i filozofia (nie)bytu w Książnicy Karkonoskiej

Czwartek, 22 grudnia 2011, 8:48
Aktualizacja: 8:49
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Poezja i filozofia (nie)bytu w Książnicy Karkonoskiej
Fot. RED
Gościem wczorajszego spotkania Jeleniogórskiego Klubu Literackiego był Mirosław Jerzy Gontarski, twórca, który w swoim dziele dotyka słowem upływającego czasu.

Autor zaprezentował niektóre fragmenty swojej bogatej twórczości. Wszystkie przesiąknięte pojęciem przemijania, w których autor próbuje ustosunkować się do przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. – Nie ma powrotów „doskonałych” – mówił Mirosław Jerzy Gontarski – bo miejsca i chwile, w których byliśmy i które przeżywaliśmy, nie pozostają nigdy takie same. Tę kwestię zanalizował w przytoczonym eseju filozoficznym. M. J. Gontarski cytował też swoje wiersze skupione na zakreśleniu chwili ulotnej, często dotyczącej miłości. Poeta znany jest także jako twórca tak zwanych haiku, krótkiej japońskiej formy poetyckiej o ściśle określonych regułach.

Gość Książnicy Karkonoskiej i Jeleniogórskiego Klubu Literackiego ukończył filozofię na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Jest nie tylko poetą, lecz także filozofem, dziennikarzem, nauczycielem, a także informatykiem programistą. Mieszkał w Legnicy, w Lublinie, na Żuławach, w Gdyni. Mieszka i tworzy we Wrocławiu. Należy do Związku Literatów Polskich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group