Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 8073
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Poezja i filozofia (nie)bytu w Książnicy Karkonoskiej

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 22 grudnia 2011, 8:48
Aktualizacja: 8:49
Autor: RED
Fot. RED
Gościem wczorajszego spotkania Jeleniogórskiego Klubu Literackiego był Mirosław Jerzy Gontarski, twórca, który w swoim dziele dotyka słowem upływającego czasu.

Autor zaprezentował niektóre fragmenty swojej bogatej twórczości. Wszystkie przesiąknięte pojęciem przemijania, w których autor próbuje ustosunkować się do przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. – Nie ma powrotów „doskonałych” – mówił Mirosław Jerzy Gontarski – bo miejsca i chwile, w których byliśmy i które przeżywaliśmy, nie pozostają nigdy takie same. Tę kwestię zanalizował w przytoczonym eseju filozoficznym. M. J. Gontarski cytował też swoje wiersze skupione na zakreśleniu chwili ulotnej, często dotyczącej miłości. Poeta znany jest także jako twórca tak zwanych haiku, krótkiej japońskiej formy poetyckiej o ściśle określonych regułach.

Gość Książnicy Karkonoskiej i Jeleniogórskiego Klubu Literackiego ukończył filozofię na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Jest nie tylko poetą, lecz także filozofem, dziennikarzem, nauczycielem, a także informatykiem programistą. Mieszkał w Legnicy, w Lublinie, na Żuławach, w Gdyni. Mieszka i tworzy we Wrocławiu. Należy do Związku Literatów Polskich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group