Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 5794
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Poetycko i muzycznie w Pałacu Wojanów

Sobota, 23 sierpnia 2014, 8:02
Aktualizacja: 8:05
Autor: Manu
Region: Poetycko i muzycznie w Pałacu Wojanów
Fot. Org
W czwartek (21 sierpnia) w Pałacu Wojanów, w ramach III Festivalu dell' Arte, wystąpiła Anna Szałapak w koncercie z tekstami poetki Ewy Lipskiej oraz Nicola Frisardi w recitalu fortepianowym. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej.

Przy mikrofonie pieśniarka krakowskiej Piwnicy Pod Baranami (związana od roku 1979) wg opinii Piotra Skrzyneckiego “wspaniała, śpiewająca piwniczanka” oraz nazwana przez Agnieszkę Osiecką Białym Aniołem - Anna Szałapak. Artystce podczas koncertu towarzyszył na skrzypcach Tomasz Góra.

Anna Szałapak wykonała pieśni z tekstami Ewy Lipskiej, do których muzykę skomponowali: Seweryn Krajewski (“Jeszcze przez chwilę być szczęściarzem”), Andrzej Sikorowski (“Coś zmienić w życiu chciałabym”, “Serca na rowerach”) oraz Andrzej Zarycki (“Ale my żyjemy jeszcze”, “Dygresja”, “Ech...”, “Hazardziści”, “Koło stało się trójkątem”, “Nie opieraj się o słońce”, “Tragarze cieni”, “Utopijni trubadurzy” i “W jednym płaszczu, w jednym rękawie”). To utwory o miłości, przemijaniu, życiu.

Występ Anny Szałapak to niezwykły spektakl muzyczny, pełen delikatnych dźwięków, poezji i światła świec. Śpiewając swym wibrującym i rozedrganym głosem Szałapak przekonała publiczność, że na świecie może być pięknie i mimo wszystko optymistycznie. To szczególny rodzaj poezji - poezja śpiewana.

Potem publiczność zgromadzona tego wieczoru w Pałacu Wojanów doświadczyła muzyki klasycznej w najczystszej formie i mistrzowskim wykonaniu. Koncert fortepianowy zagrał Nicola Frisardi, absolwent Mozarteum, Uniwersytetu Mozarta w Salzburgu w Austrii, laureat I miejsca w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Palm Beach na Florydzie (1989). Swój pierwszy dyplom, z najwyższą notą, otrzymał po studiach u Marisy Somma w Bari we Włoszech, studiując jednocześnie u Vincenzo Vitale w Neapolu. Był członkiem Salzburger Piano Trios, z którym występował w wielu kameralnych koncertach w trakcie europejskich festiwali.

Nicola Frisardi odnosił międzynarodowe sukcesy w konkursie muzycznym im. Marii Canals w Barcelonie, Mozartwettbewerb w Salzburgu czy “Casella-Wettbewerb” w Neapolu. Grał z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina, Camerata Academica unter Sandor Végh, Mozarteum Orchester Salzburg, Orchester Filarmonica Ceca unter Aldo Ceccato, Südwestdeutschen Philharmonie, Symphonie-Orchester z Monachium i Sinfonica de Praga.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group