Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 6430
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Podziemny parking nieopłacalny

Środa, 28 lipca 2010, 8:52
Aktualizacja: 8:53
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Podziemny parking nieopłacalny
Fot. Angela
Już wiadomo, że hala sportowa przy „Mechaniku” nie będzie miała podziemnego parkingu. Wszystko przez zbyt wysokie koszty. Po analizach okazało się, że można wybudować o wiele większy parking naziemny za znacznie mniejszą kwotę. W przyszłym tygodniu mają zapaść decyzje co do terminów ogłoszenia przetargów na inżyniera i wykonawcę prac.

Arena sportowa o wymiarach 20x40 metrów z widownią na 1148 miejsc siedzących oraz 400 miejsc dostawianych na trybunach to inwestycja, której budowa przy Zespole Szkół Technicznych „Mechanik” ma się rozpocząć jeszcze w tym roku. Wniosek o jej dofinansowanie został pozytywnie zaakceptowany przez urząd marszałkowski, trwają jednak prace nad ostateczną wersją projektu i jego szczegółów.

– Obecnie pracujemy nad zmianą szczegółów projektowych tej inwestycji. Chcemy wybudować tam parking naziemny zamiast wcześniej planowanego podziemnego. Ten pierwszy jest dużo tańszy i będzie mógł pomieścić o wiele więcej aut – mówi Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry.

Zmiany te przed wprowadzeniem muszą być jednak skonsultowane z urzędem marszałkowskim, który dofinansowuje to zadanie z unijnych pieniędzy z RPO, w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji miasta. Przetargi mają zostać ogłoszone w przeciągu najbliższych tygodni, a prace rozpoczną się jeszcze w tym roku. Zakończenie inwestycji planowane jest na rok 2011.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group