Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2151
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Podzielą się Talerzem Miłosierdzia

Wtorek, 6 września 2016, 7:56
Aktualizacja: Środa, 7 września 2016, 11:15
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Podzielą się Talerzem Miłosierdzia
Fot. Organizatorzy
W piątek (9.09) o godzinie 16.00 w Bursie Szkolnej nr 1 przy ulicy Kilińskiego 5 w Jeleniej Górze, briefingiem dla mediów rozpocznie się jubileuszowe wydarzenie specjalne pt. „Talerz Miłosierdzia… z Gwiazdami”. Następnie o godz. 16.45 na boisku przy Domu 7 marzeń, przy ul. Okrzei 10 zaprezentowany zostanie przepis na zupę z soczewicy Natalii Lubrano, a o godz. 18.00 odbędzie się plenerowy koncert w wykonaniu tej artystki.

- Przepis jest częścią niezwykłego projektu jubileuszowego – kalendarza 2016 z przepisami Gwiazd na ich ulubioną zupę – informują organizatorzy. - Jest także elementem urodzinowej kampanii społecznej pt. ,,Pomagamy ze smakiem’’, która wystartowała 14 stycznia we Wrocławiu. Jeleniogórskie gotowanie ze smakiem jest dziewiątym wydarzeniem z dwunastu zaplanowanych w tym roku.

- Z okazji 35-lecia powstania Towarzystwa oraz w 100. rocznicę śmierci Patrona – św. Brata Alberta - stworzyliśmy unikatowy kalendarz. 12 miesięcy 2016 roku to 12 dedykowanych przepisów na ulubioną zupę Ewy Wachowicz, Natalii Kukulskiej, Natalii Lubrano, Renaty Mauer Rózańskiej, Kingi Preis, Siostry Moniki (Albertynki), bpa Edwarda Janiaka, Krzysztofa Kiljańskiego, Piotra Kucharskiego, Roberta Makłowicza oraz Andrzeja Wrońskiego. Jubileuszowy Projekt jest kolejnym etapem realizacji ,,Talerza Miłosierdzia’’ zapoczątkowanej w roku 30-lecia działalności Towarzystwa. Pierwszej akcji patronowali Grażyna Torbicka oraz Krzysztof Zanussi – dodają.

Motto jeleniogórskiego spotkania z Natalią Lubrano to „Pomagać śpiewająco”.

- W tym szczególnym dniu chcemy porozmawiać o rożnych formach pomocy. O tym, że każdy może znaleźć swój sposób na pomaganie najbardziej potrzebującym. W imieniu prezesa Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta – Wojciecha Bystrego oraz prezesa Koła Jeleniogórskiego – Bogusława Gałki, gorąco zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. Chcemy zachęcić Polaków do dzielenia się symbolicznym talerzem zupy z potrzebującymi i przestrzec, że pędzący świat może każdego z nas zmienić z bogatego w biednego, a przedsiębiorczego w bezradnego – dodają organizatorzy.

Program wydarzenia
16:00 Gotowanie zupy wg przepisu Natalii Lubrano i konferencja prasowa – Bursa Szkolna nr 1 przy ul. Kilińskiego
16:45 Rozpoczęcie Wydarzenia specjalnego pt.: Talerz Miłosierdzia – Pomagamy ze Smakiem. - Boisko przy ul. Okrzei 10 Dom 7 Marzeń
17:15 Koncert plenerowy - Boisko przy ul. Okrzei 10 Dom 7 Marzeń
18:00 Koncert plenerowy Natalii Lubrano - Boisko przy ul. Okrzei 10 Dom 7 Marzeń

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group