Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 3147
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Podziękowali sportowcom

Czwartek, 25 lipca 2019, 11:23
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Podziękowali sportowcom
Fot. Przemek Kaczałko
Zofia Tuła – brązowa medalistka Mistrzostw Świata we freestyle'u kajakowym, Lucyna Kornobys – mistrzyni polski i rekordzistka świata w konkurencjach paralekkoatletycznych oraz Tomasz Czaplicki (freestyle kajakowy – 7. miejsce w MŚ) – gościli wczoraj (24.07) w Termach Cieplickich, gdzie odebrali podziękowania i nagrody od władz miasta i miejskiej spółki.
Plan na sport jest bardzo prosty. Miarą każdej pracy jest jej efekt i dzisiaj mamy tego wspaniały przykład - możemy pochwalić się i cieszyć razem ze sportowcami indywidualnymi. Należy doceniać nie tylko sporty drużynowe - mówił Konrad Sikora, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Obecna na konferencji Zofia Tuła wraz z Tomaszem Czaplickim wrócili niedawno z Hiszpanii, gdzie odbyły się Mistrzostwa Świata w freestyle'u kajakowym. Reprezentantka Karkonoskiego Klubu Kajakowego jest pierwszą Polską, która zdobyła medal w mistrzostwach świata.

Finały odbywały się w nocy. To jest poprzedzone ciężką pracą, długo nad tym pracowaliśmy z Tomkiem. To nasz wspólny sukces - powiedziała Zofia Tuła.

Tomek Czaplicki przyznaje, że nie jest zadowolony ze swojego wyniku, bowiem w poprzednim sezonie zdobył Mistrzostwo Europy i Puchar Świata, a teraz na Mistrzostwach Świata jedynie 7. miejsce.

Jesteśmy zespołem, cieszę się z sukcesu Zosi. Liczyłem na więcej - byłem przygotowany na wejście do finału i walkę o medal, ale w półfinale był dużo niższy poziom wody, niż ten, przy którym zazwyczaj trenujemy. Uderzałem kajakiem o dno i zabrakło czasu, aby się do tego zaadoptować - tłumaczy swoje niepowodzenie Tomek Czaplicki, który zapowiada, że w kolejnych startach będzie lepiej i zamieni kajak na większy.
Zdobyłam trzy złote medale - w dysku od razu w pierwszym rzucie rekord świata, następnego dnia było pchnięcie kulą - było gorąco (ok. 35 stopni), ale to dobre przetarcie przed Dubajem. W trzecim pchnięciu kula poleciała najdalej - zabrakło mi 5 cm do rekordu świata. Wieczorem był oszczep - byłam trochę zmęczona, ale 16,45 m to kolejny rekord świata - opowiadała Lucyna Kornobys, zdobywczyni trzech złotych medali na Mistrzostwach Polski i Grand Prix w Bydgoszczy.

Lucyna Kornobys szykuje się do Mistrzostw Świata w Dubaju, gdzie 9 listopada wystartuje w rzucie oszczepem, a w pchnięciu kulą 15 listopada. Jeleniogórzanka nie kryje, że z tyłu głowy są już Igrzyska Paraolimpijskie.

Medal na Mistrzostwach Świata daje przepustkę do Tokio. Po tych mistrzostwach zaczynam przygotowania do Igrzysk - dodała L. Kornobys.

Sportowcy byli wdzięczni Miastu za wsparcie, a także spółce Termy Cieplickie, która udostępnia im obiekty do treningów.

Korzystam z siłowni, basenu, odnowy biologicznej - to bardzo pomaga, urozmaica trening, który nie może być jednolity, jednostajny - dodała zawodnika Startu Wrocław.

Twoja reakcja na artykuł?

3
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1033
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group