Środa, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 6245
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Podwykonawcom Term Cieplickich zapłaci miasto

Wtorek, 13 września 2011, 7:29
Aktualizacja: Środa, 14 września 2011, 7:53
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Podwykonawcom Term Cieplickich zapłaci miasto
Zofia Czernow na placu budowy Term Cieplickich Dolnośląskiego Centrum Rekreacji.
Fot. Jelonka.com
Samorząd podpisał aneks do umowy dotyczącej budowy Term Cieplickich, na podstawie którego podwykonawcom płacić będzie teraz magistrat, a nie główny wykonawca. Przez niewywiązanie się z terminów ze strony Konsorcjum firm Tiwwal z Warszawy i „Holma” ze Starych Babic, los inwestycji zawisł na włosku.

Zofia Czernow, zastępca prezydenta Jeleniej Góry przyznaje, że rozmowy z głównym wykonawcą na temat podpisania aneksu, nie były łatwe, ale ich zakończenie było ogromnym krokiem do przodu.
- W pierwszym półroczu mieliśmy spoko kłopotów, ponieważ główny wykonawca nie wywiązywał się z terminowego płacenia podwykonawcom. Przez to tempo prac przy budowie term było znacznie wolniejsze niż być powinno. Po podpisaniu aneksu zauważyliśmy, że prace poważnie ruszyły do przodu – mówi Z. Czernow.

– Na placu budowy jest bowiem wielu podwykonawców, a terminowość płac jest dla nich sprawą priorytetową. Fakt, że z podwykonawcami będzie się teraz rozliczał urząd miasta, nie zwalnia głównego wykonawcy od terminowego wywiązania się z zadania i dopilnowania jakości wykonywanych prac. Zdajemy sobie sprawę, że wykonawca nie będzie w stanie zakończyć robót zgodnie z umową, czyli w ciągu trzech najbliższych trzech miesięcy, ale chcemy by wydłużenie terminu było minimalne, a budowa term zakończyła się jeszcze przed przyszłorocznym latem. Teraz będziemy obserwować postępy prac na budowie i dopiero na ich podstawie podejmiemy decyzję o tym, do kiedy zostanie wydłużony termin zakończenia robót – dodaje zastępczyni prezydenta Jeleniej Góry.

Projekt Term Cieplickich zakłada, że na parterze obiektu ma się pojawić hol, portiernia, szatnie, toalety, stanowiska kasowe wyposażone w system obsługi klienta, natryski, przebieralnie wyposażone w 450 szafek i sieć basenów, brodzików i wodnych atrakcji. Basen rekreacyjny ma być wykonany ze stali nierdzewnej o powierzchni lustra wody ponad 438 metrów kw. i głębokości od 1,10 do 1,60 m. Będzie on wyposażony w cztery tory do pływania o długości 25 metrów i liczne atrakcje tj. leżanki wodne, dziką rzekę, gajzery wodne, tryskacze, grzybek i grotę wodną. Pojawią się tu również dwa brodziki z atrakcjami, baseny termalne, zjeżdżalnie, jacuzzi, zespół odnowy biologicznej i zespół rekreacyjny z basenem zewnętrznym o powierzchni ponad 334 m kw. Na jednym z pięter kompleksu ma być zespół gastronomiczny z zapleczem na około 40 osób i antresola widokowa. Najwyższe piętro będzie zarezerwowane na zaplecza socjalne dla pracowników i salę wielofunkcyjną.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (52) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group