Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Niedziela, 13 lipca
Imieniny: Małgorzaty, Henryka
Czytających: 11203
Zalogowanych: 83
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Podwykonawcom Term Cieplickich zapłaci miasto

Wtorek, 13 września 2011, 7:29
Aktualizacja: Środa, 14 września 2011, 7:53
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Podwykonawcom Term Cieplickich zapłaci miasto
Zofia Czernow na placu budowy Term Cieplickich Dolnośląskiego Centrum Rekreacji.
Fot. Jelonka.com
Samorząd podpisał aneks do umowy dotyczącej budowy Term Cieplickich, na podstawie którego podwykonawcom płacić będzie teraz magistrat, a nie główny wykonawca. Przez niewywiązanie się z terminów ze strony Konsorcjum firm Tiwwal z Warszawy i „Holma” ze Starych Babic, los inwestycji zawisł na włosku.

Zofia Czernow, zastępca prezydenta Jeleniej Góry przyznaje, że rozmowy z głównym wykonawcą na temat podpisania aneksu, nie były łatwe, ale ich zakończenie było ogromnym krokiem do przodu.
- W pierwszym półroczu mieliśmy spoko kłopotów, ponieważ główny wykonawca nie wywiązywał się z terminowego płacenia podwykonawcom. Przez to tempo prac przy budowie term było znacznie wolniejsze niż być powinno. Po podpisaniu aneksu zauważyliśmy, że prace poważnie ruszyły do przodu – mówi Z. Czernow.

– Na placu budowy jest bowiem wielu podwykonawców, a terminowość płac jest dla nich sprawą priorytetową. Fakt, że z podwykonawcami będzie się teraz rozliczał urząd miasta, nie zwalnia głównego wykonawcy od terminowego wywiązania się z zadania i dopilnowania jakości wykonywanych prac. Zdajemy sobie sprawę, że wykonawca nie będzie w stanie zakończyć robót zgodnie z umową, czyli w ciągu trzech najbliższych trzech miesięcy, ale chcemy by wydłużenie terminu było minimalne, a budowa term zakończyła się jeszcze przed przyszłorocznym latem. Teraz będziemy obserwować postępy prac na budowie i dopiero na ich podstawie podejmiemy decyzję o tym, do kiedy zostanie wydłużony termin zakończenia robót – dodaje zastępczyni prezydenta Jeleniej Góry.

Projekt Term Cieplickich zakłada, że na parterze obiektu ma się pojawić hol, portiernia, szatnie, toalety, stanowiska kasowe wyposażone w system obsługi klienta, natryski, przebieralnie wyposażone w 450 szafek i sieć basenów, brodzików i wodnych atrakcji. Basen rekreacyjny ma być wykonany ze stali nierdzewnej o powierzchni lustra wody ponad 438 metrów kw. i głębokości od 1,10 do 1,60 m. Będzie on wyposażony w cztery tory do pływania o długości 25 metrów i liczne atrakcje tj. leżanki wodne, dziką rzekę, gajzery wodne, tryskacze, grzybek i grotę wodną. Pojawią się tu również dwa brodziki z atrakcjami, baseny termalne, zjeżdżalnie, jacuzzi, zespół odnowy biologicznej i zespół rekreacyjny z basenem zewnętrznym o powierzchni ponad 334 m kw. Na jednym z pięter kompleksu ma być zespół gastronomiczny z zapleczem na około 40 osób i antresola widokowa. Najwyższe piętro będzie zarezerwowane na zaplecza socjalne dla pracowników i salę wielofunkcyjną.

Sonda

Czy lokalne "kasyna" i gry hazardowe powinny być dozwolone bez koncesji?

Oddanych
głosów
975
Oczywiście, gra tylko ten kto chce
27%
Tak, jednak do pewnej kwoty - na niektórych działa to jak narkotyk
13%
Hazard powinien zostać całkowicie zakazany
48%
Nic nie trzeba zmieniać w przepisach
12%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Specjalnie szkoleni rosyjscy agenci sabotują w Europie
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Kilometry
Bliżej ostatniego odcinka ekspresówki
 
112
Poważne zderzenie trzech aut na Sudeckiej
 
Kultura
Teatry uliczne – Teatr Blackout Paradox
 
Aktualności
Szansa na ciepło spod ziemi dla miasta
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group