Czwartek, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 3669
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podwykonawcom Term Cieplickich zapłaci miasto

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 13 września 2011, 7:29
Aktualizacja: Środa, 14 września 2011, 7:53
Autor: Angela
Zofia Czernow na placu budowy Term Cieplickich Dolnośląskiego Centrum Rekreacji.
Fot. Jelonka.com
Samorząd podpisał aneks do umowy dotyczącej budowy Term Cieplickich, na podstawie którego podwykonawcom płacić będzie teraz magistrat, a nie główny wykonawca. Przez niewywiązanie się z terminów ze strony Konsorcjum firm Tiwwal z Warszawy i „Holma” ze Starych Babic, los inwestycji zawisł na włosku.

Zofia Czernow, zastępca prezydenta Jeleniej Góry przyznaje, że rozmowy z głównym wykonawcą na temat podpisania aneksu, nie były łatwe, ale ich zakończenie było ogromnym krokiem do przodu.
- W pierwszym półroczu mieliśmy spoko kłopotów, ponieważ główny wykonawca nie wywiązywał się z terminowego płacenia podwykonawcom. Przez to tempo prac przy budowie term było znacznie wolniejsze niż być powinno. Po podpisaniu aneksu zauważyliśmy, że prace poważnie ruszyły do przodu – mówi Z. Czernow.

– Na placu budowy jest bowiem wielu podwykonawców, a terminowość płac jest dla nich sprawą priorytetową. Fakt, że z podwykonawcami będzie się teraz rozliczał urząd miasta, nie zwalnia głównego wykonawcy od terminowego wywiązania się z zadania i dopilnowania jakości wykonywanych prac. Zdajemy sobie sprawę, że wykonawca nie będzie w stanie zakończyć robót zgodnie z umową, czyli w ciągu trzech najbliższych trzech miesięcy, ale chcemy by wydłużenie terminu było minimalne, a budowa term zakończyła się jeszcze przed przyszłorocznym latem. Teraz będziemy obserwować postępy prac na budowie i dopiero na ich podstawie podejmiemy decyzję o tym, do kiedy zostanie wydłużony termin zakończenia robót – dodaje zastępczyni prezydenta Jeleniej Góry.

Projekt Term Cieplickich zakłada, że na parterze obiektu ma się pojawić hol, portiernia, szatnie, toalety, stanowiska kasowe wyposażone w system obsługi klienta, natryski, przebieralnie wyposażone w 450 szafek i sieć basenów, brodzików i wodnych atrakcji. Basen rekreacyjny ma być wykonany ze stali nierdzewnej o powierzchni lustra wody ponad 438 metrów kw. i głębokości od 1,10 do 1,60 m. Będzie on wyposażony w cztery tory do pływania o długości 25 metrów i liczne atrakcje tj. leżanki wodne, dziką rzekę, gajzery wodne, tryskacze, grzybek i grotę wodną. Pojawią się tu również dwa brodziki z atrakcjami, baseny termalne, zjeżdżalnie, jacuzzi, zespół odnowy biologicznej i zespół rekreacyjny z basenem zewnętrznym o powierzchni ponad 334 m kw. Na jednym z pięter kompleksu ma być zespół gastronomiczny z zapleczem na około 40 osób i antresola widokowa. Najwyższe piętro będzie zarezerwowane na zaplecza socjalne dla pracowników i salę wielofunkcyjną.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (52) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group