Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 7737
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Podwójny remont na koszt podatnika

Sobota, 7 listopada 2009, 9:08
Aktualizacja: 9:09
Autor: Ania
REGION: Podwójny remont na koszt podatnika
Fot. Ania
W domu socjalnym przy ulicy Franciszkańskiej w Szklarskiej Porębie przeprowadzana jest termomodernizacja. Mieszkańcy z jednej strony cieszą się, że budynek zostanie ocieplony, z drugiej zarzucają miastu niegospodarność, ponieważ drugi raz remontowany jest dach.

Pierwsze prace przeprowadzano trzy lata temu na zlecenie Miejskiego Zakładu Gospodarki Lokalowej. Była to właściwie naprawa zniszczonego dachu. Mieszkańcy nie rozumieją więc, dlaczego nie został on od razu ocieplony. Teraz na dobre pokrycie dachowe kładzie się wełnę mineralną i pokrywa się ją kolejną warstwą papy.

– Jest to zupełnie inna inwestycja. Przeprowadzana jest termomodernizacja, wymieniana stolarka drzwiowa itd. Posiadamy pozwolenia na budowę, a prace są wykonane zgodnie z określoną technologią. Celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim „ocieplenie” sali gimnastycznej. Jest to także korzystne dla mieszkańców budynku, którzy powinni być zadowoleni z przeprowadzanych prac – tłumaczy Agnieszka Mandziej, kierownik referatu Inwestycji Miejskich i Gospodarki Lokalowej.

Pracownicy MZGL podkreślają, że obecna inwestycja nie ma nic wspólnego z tą przeprowadzaną trzy lata temu. Była to wówczas wyłącznie zmiana tzw. poszycia dachu. Nie wszystkich mieszkańców przekonuje takie tłumaczenie, uważają, że tego typu przedsięwzięcia powinny być bardziej przemyślane.

To, że dwa razy remontowany jest ten sam dach może zaskakiwać. Nie ulega jednak wątpliwość, że UM posiada pozwolenie na budowę i ekspertyzę. Być może reakcja byłaby inna, gdyby pracownicy skontaktowali się także z MZGL.

Koszt inwestycji wyniesie 304 tysiące złotych. Magistrat pozyskał środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
768
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group