Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 12155
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Podwójny jubileusz kowarskiej „Trójki”

Poniedziałek, 28 maja 2018, 14:33
Aktualizacja: Wtorek, 29 maja 2018, 6:22
Autor: Tomasz Raczyński
Kowary: Podwójny jubileusz kowarskiej „Trójki”
Fot. Tomasz Raczyński
Uroczystą mszą zostały zainaugurowane obchody jubileuszu 60–lecia działalności Szkoły Podstawowej nr 3 w Kowarach oraz 30–lecia nadania szkole imienia wybitnego grafika Józefa Gielniaka. Pierwszego dnia (25.05) uroczystości jubileuszowych oprócz oficjalnej części obchodów zaproszeni goście obejrzeli także część artystyczną.

- Ta szkoła, te mury, naprawdę mają wielką historię. Jubileusz to ważne wydarzenie dla kowarzan. Widać to było po obecności absolwentów, czuliśmy to już we wrześniu, jak zapraszaliśmy na uroczystości. Ludzie przynosili nam swoje zdjęcia, pamiątki. Dla mnie to również wielkie przeżycie. Sam również kończyłem tę szkołę. Co prawda przyszedłem tutaj dopiero w czwartej klasie, ale wspomnienia są naprawdę bardzo wielkie. – opowiadał Henryk Maniecki, dyrektor szkoły.

- Mam ogromny sentyment do tej szkoły, przez przeszło 25 lat mieszkałem w Kowarach, to były najfajniejsze lata młodości, trochę porozrabiałem, trochę poudzielałem się dla szkoły, to był kawałek dobrego życia – wspomina swoje szkolne lata Grzegorz Truchanowicz, absolwent szkoły.

Gościem uroczystości jubileuszowych była także Gabriela Zawiła, dyrektor Muzeum Karkonoskiego, co nie jest przypadkowe, wszystko dzięki osobie Józefa Gielniaka, który jest bardzo ważna postacią dla Kowar.

- Muzeum Karkonoskie ma w swoich zbiorach spuściznę twórczą grafika, zajmuje się tą postacią i poświęca jej wiele uwagi, stąd nasza współpraca z kowarską szkołą jest rzeczą naturalną. Warto powiedzieć, że szkoła nr 3 ma bardzo zdolnych uczniów, kiedy organizujemy Konkurs Gielniakowski, dzieci z tej szkoły przysyłają najlepsze prace - mówiła dyrektor muzeum.

- To są naprawdę wspaniałe chwile dla nas – mówi dyrektor, pytany o przyszłość szkoły. Już w te wakacje będziemy remontować boisko szkolne, zniknie asfalt, pojawią się nowoczesne boiska do siatkówki, koszykówki, bieżnia i skocznia w dal. W przyszłym roku mam nadzieję, że uda nam się wyremontować elewację, częściowo ocieplimy budynek, naprawdę szkoła będzie wyglądała pięknie.

Po zakończeniu części oficjalnej odbyła się część artystyczna, w czasie której zgromadzeni goście mogli podziwiać kolekcję mody, inspirowanej twórczością Józefa Gielniaka, pokazy taneczne w wykonaniu najmłodszych uczniów oraz wyjątkowy spektakl teatralny w reżyserii Adama Walesiaka. Na deskach teatru wspólnie stanęli nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie.

W sobotę (26.05), drugiego dnia obchodów, odbył się festyn zorganizowany wraz ze Stowarzyszeniem „Przyjazna Trójka” oraz Bal Absolwenta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group