Piątek, 26 lutego
Imieniny: Aleksandra, Mirosława
Czytających: 3305
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Podwójna dawka sztuki w Osiedlowym Domu Kultury

Sobota, 31 marca 2012, 10:02
Aktualizacja: 10:03
Autor: Organizator
Osiedlowy Dom Kultury na Zabobrzu zaprasza na wernisaż wystawy Jana Bancewicza "Akarele i rysunki", który odbędzie się w poniedziałek, 2 kwietnia, o godz. 17:00 w galerii "Promocje". Wystawa będzie czynna do końca przyszłego miesiąca.

Jan Bancewicz urodził się w 1933 roku w Saint-Denis (Francja). Po wojnie wraz z rodzicami powrócił do Polski. W roku 1955 ukończył pięcioletnie Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Wraz z żoną przyjechał do Jeleniej Góry, gdzie pracował jako grafik w jeleniogórskich zakładach przemysłowych. Był również instruktorem plastyki w domach kultury. Uczestniczył czynnie w życiu kulturalnym Jeleniej Góry. Malował, maluje... malować będzie.

ODK zaprasza również na wernisaż wystawy Teresy Olszewskiej-Bancewicz "Chochoły", który odbędzie się także w poniedziałek, 2 kwietnia, o godz. 17:30 w galerii "Hall". Teresa Olszewska-Bancewicz w 1955 roku ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. W 1974 roku skończyła Warszawskie Studium Reklamy pod kierunkiem Szymona Kobylińskiego. Specjalizuje się w plakacie reklamowym i politycznym. Artystka zajmuje się malarstwem, rysunkiem, monotypią collage. Jej prace będzie można oglądać do końca następnego miesiąca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group