Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 5744
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „PoDuchy” górą. Grand Prix JFTD „pojedzie” do Zgorzelca

Sobota, 9 kwietnia 2011, 13:45
Aktualizacja: 13:50
Autor: RED
JELENIA GÓRA: „PoDuchy” górą. Grand Prix JFTD „pojedzie” do Zgorzelca
"PoDuchy" – I miejsce.
Fot. TEJO
Zabawne widowisko o oswajaniu duchów wszelakich przygotowane przezTeatr „Tespisek” z Przedszkola Niepublicznego nr 3 „Pajacyk” w Zgorzelcu zdobyło pierwszą nagrodę w zakończonym dziś XI Jeleniogórskim Forum Teatrów Dziecięcych.

Jednocześnie mali zgorzelczanie dostali także nagrodę pieniężną w wysokości 2.500 złotych z przeznaczeniem na akredytację w 32. Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych „Dziatwa” w Łodzi. Stało się to decyzją jury XI JFTD (Jacek Paruszyński, Krzysztof Rogacewicz i Paweł Sikora), która została ogłoszona dziś podczas gali finałowej forum.

Zgorzelec także „wziął” drugie miejsce za sztukę Teatru „Szafa” ze Studia Animacji Kultury „Szafa” zatytułowaną „Co się stało Basi?”. Jednocześnie realizatorka obydwu widowisk, pani Aneta Ćwieluch, instruktor grupy „Teatr Maluśki”, Teatru „Tespisek” oraz Teatru „Szafa” ze Zgorzelca, dostała nagrodę instruktorską. Trzecie przyznano Grupie teatralnej „Antrakt” z Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie za spektakl „Jeden dzień z życia”, zaś aktorzy „Antraktu” Aleksandra Bałaj i Krzysztof Bałaj otrzymali nagrody aktorskie za role w tej sztuce.

Wyróżnienia przyznano: Teatrowi „Razem” z Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Jeleniej Górze za aktorski żywioł i radość twórczą w spektaklu „Rady nie od parady” oraz Teatrowi „Metafora” z Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze za ciekawe opracowanie multimedialne spektaklu „Pamiętnik”. Wśród wyróżnionych znalazł się także Teatr „Epidemia” ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Jeleniej Górze za pomysłowe wykorzystanie rekwizytów w przedstawieniu „Nie możemy sami być aniołami”, oraz grupa teatralna „Pchełki” z Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie za oprawę scenograficzną spektaklu „Rybak i złota rybka”.

Wyróżnieniem muszą zadowolić się członkowie Teatru „CP?Z!” z Gimnazjum w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze za autorski scenariusz i podejmowaną przez młodzież tematykę w spektaklu „Cóś”. Paweł Grecki za rolę w tym widowisku dostał nagrodę aktorską. Jurorzy docenili także Teatr „Mała trema” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 w Wałbrzychu za interesującą oprawę plastyczną oraz za próbę kabaretowego potraktowania bajki o Królewnie Śnieżce w spektaklu „Królewna śmieszka”, Grupę „Bajkowy teatr” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze za spontaniczność i żywiołowość sceniczną w spektaklu „Zwariowane historyjki”. Teatr Maskarada ze Szkoły Podstawowej nr 11 wyróżnienie dostał za próbę poznawania siebie poprzez teatr w spektaklu „Każdy ma jakąś osobowość” . Dyplom honorowy dla najmłodszych uczestników XI Jeleniogorskiego Forum Teatrów Dziecięcych otrzymał Teatr „Chatka Puchatka” z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Piechowicach .

Jurorzy podziękowali instruktorom i młodym aktorom za wkład pracy w przygotowanie widowisk, a organizatorom – Osiedlowemu Domowi Kultury – za sprawny przebieg imprezy. Następne, XII JFTD – za rok!

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group